Odmienny Punkt Widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, gospodarki, historii – piątek 1 lutego Andrzej Sadowski Sławomir Mentzen Jakub Grygowski Tomasz Kowalczuk Piotr Łysakowski

264

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Odmienny Punkt Widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, gospodarki, historii – piątek 1 lutego Andrzej Sadowski Sławomir Mentzen Jakub Grygowski Tomasz Kowalczuk Piotr Łysakowski

Afera deweloperska Jarosława Kaczyńskiego ustawia narrację w mediach. Bomba wybuchła, król – a właściwie Prezes i Umiłowany Przywódca – jest nagi. Prawo i Sprawiedliwość udowadnia, że temat jest mocno dęty, opozycja, że wręcz przeciwnie, czyli polityczny spektakl nad truchłem polskiego państwa trwa w najlepsze – zupełnie jakby pamiętny polonez z „Popiołu i diamentu” Andrzeja Wajdy dostał nagle drugie życie, choć w innej scenerii i z innymi uczestnikami.

Dlatego w najbliższej audycji zajmiemy się…

Dlatego zajmiemy się odpowiedzią na pytanie zupełnie podstawowe: jak to wszystko było i wciąż jest możliwe? Jak możliwe było uwłaszczanie się i dlaczego źródeł należy szukać w geszefcie zdiełanym w Magdalence.

I nie chodzi o „papiery” na Prawo i Sprawiedliwość/ Porozumienie Centrum/ Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o całość tak zwanych „elit solidarnościowych”, które dzisiaj funkcjonują pod szyldami Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska, czyli PO-PiS

A może niczego takiego nie było, może nie było żadnego dealu, może Rzeczpospolita Któraś-Tam to świetlisty dowód, że można przeprowadzić uczciwie i transparentnie transformację ustrojową a wszyscy najważniejsi gracze mieli na uwadze tylko dobro Umiłowanej Ojczyzny a kolejne informacje o przekrętach to brudna gra polityczna?

Może.

Jest taka szansa – tak samo jest szansa, że Elvis żyje i krąży nad Ziemią w statku kosmicznym.

Wstępem do rozmów o uwłaszczeniu na majątku państwowym niech będzie fragment postu opublikowanego na FB przez dr Sławomira Mentzena, gościa audycji „Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, gospodarki, historii”:

W 1990 roku Jarosław Kaczyński wraz z Krzysztofem Czabańskim i kilkoma innym działaczami założyli Fundację Prasową „Solidarność”. W maju 1991 roku, gdy Jarosław Kaczyński był ministrem stanu i szefem kancelarii prezydenta Lecha Wałęsy, jego fundacja nabyła „Express Wieczorny” wraz z zakładami graficznymi na ul. Nowogrodzkiej i Srebrnej, znajdujące się w wynajmowanych od miasta nieruchomościach. Skąd Fundacja Kaczyńskiego miała potrzebne 42 miliardy starych złotych (4,2 mln nowych złotych)? Otrzymała kredyt z państwowego BPH. Wynajęła też temu bankowi biura w przejętych nieruchomościach, za które BPH zapłacił za 12 lat z góry. Tak, prywatna fundacja wynajmowała od gminy budynki, które z dużym zyskiem wynajmowała państwowemu bankowi.

Już po kilku miesiącach Fundacja pożyczyła, wbrew własnemu statutowi, Porozumieniu Centrum, czyli partii Kaczyńskiego 8 mld zł. Jak wiadomo pieniądze są niezbędne w polityce, a Kaczyński wiedział o tym znacznie wcześniej niż jego prawicowa konkurencja. Ponieważ PC nie miało jak spłacić pożyczki, przeprowadzono skomplikowaną operację finansową, która zakończyła się skierowaniem przez prokuraturę aktu oskarżenia przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu i Krzysztofowi Czabańskiemu. Proces sądowy zakończył się dopiero w 2000 roku z przyczyn formalnych – zmienił się kodeks karny.

Audycję zaczniemy od rozmowy o ekonomicznych podstawach politycznych układów, czyli o kasie.

W drugiej godzinie – trochę przewrotnie, trochę prowokująco – porozmawiamy o współczesnych odmianach Vehmgerichte oraz Volksgerichtshof, czyli współczesnych sądach ludowych i powszechnych dokonujących się na „platformie” mediów społecznościowych, gdzie oskarżenie, obrona i orzeczenie wyroku są bardzo szybkie.

Ale czy sprawiedliwie?

Porozmawiamy więc o nas i o odpowiedzialności za czyny, które dokonują się w cyfrowej przestrzeni.

A tak przy okazji:

jak popierniczonym państwem jest Polska, skoro marszałkiem Sejmu i Prezesem Rady Ministrów była Ewa Kopacz, niedokształcony matoł z tytułem do leczenia…?

Chyba ktoś – Miś K.? – powinien polecić owej niedamie by się nie odzywała…

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia