Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, gospodarki, historii 8 lutego Andrzej Maciejewski Sebastian Ross Piotr Łysakowski Robert Gwiazdowski Mirosław Suchoń

244

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, gospodarki, historii 8 lutego Andrzej Maciejewski Sebastian Ross Piotr Łysakowski Robert Gwiazdowski Mirosław Suchoń

 

„Państwo to organizacja przestępcza o charakterze zbrojnym i należy je zniszczyć. Każde państwo należy zniszczyć”.

O tym będziemy rozmawiać – o niszczeniu państwa.

A jeśli chodzi o ideę niszczenia „państwa”, to istnieją dwa podejścia do tematu:

– ideologiczne, które neguje sens istnienia państwa jako takiego, czyli tak jak to widzą konserwatywni libertarianie

i

– pragmatyczno-geszefciarskie, któremu hasło o „dobru państwa” wylewa się na wszystkie strony a w rzeczywistości chodzi o robienie kasy.

Porozmawiamy o tym drugim pomyśle – o niszczeniu państwa przez „państwowców” przekonanych, że „państwo” to łup, który się zagarnia a dla plebsu jest tylko opowieść o „dobru” i „dobrej zmianie”.

Będzie także o niszczeniu „państwa”, czyli niszczeniu ludzi, ludzkich talentów i marzeń, bo „państwo” to pasożyt.

Odpowiemy sobie również na pytanie: co to jest „państwo” i czy ma sens stwierdzenie, że „państwo polskie okupuje Polskę”? I szerzej – zadamy sobie pytanie, czy stwierdzenie, że „każde państwo x-owe okupuje X” jest prawdziwe [dla nieogarniających: „czy państwo niemieckie okupuje Niemcy, czy państwo francuskie okupuje Francję, czy państwo chińskie okupuje Chiny, czy państwo amerykańskie okupuje Stany Zjednoczone”, etc.; odpowiedź nie jest prosta, bo mamy państwa zbudowane w sposób „naturalny” i twory „ideologiczne”; ale możliwe jest, że niezależnie od warunków „państwo” jest okupantem – i to jest warte rozważenia].

Porozmawiamy również o gimbazie, która podobno stanowi zaplecze Korwina i że jeśli to prawda, to zapleczem „Wiosny” są przedszkolaki a zapleczem PO-PoS-u są alzheimerowcy.

Do poczytania proponujemy następujące artykuły, które traktują o kilku sprawach:

Co wynika z sytuacji, gdy tzw. „państwo” czymś się zajmuje? Katastrofa

https://www.money.pl/gospodarka/koniec-polskiego-wyscigu-po-grafen-maszyny-na-sprzedaz-6346477662754433a.html czyli bardzo krótka historia polskiego grafenu.

Co wynika i co może wyniknąć ze ścigania premiera Czech

https://wiadomosci.wp.pl/ue-bada-biznesowe-powiazania-premiera-czech-to-tez-sygnal-dla-politykow-w-polsce-6346240190449281a

Co to jest „dobra zmiana” w wymiarze sprawiedliwości i organach ścigania oraz dlaczego nie jest to dobra zmiana

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/raport-kos-o-represjach-wobec-prawnikow-niepokornych/l14s8rh

A na koniec problemy gospodarki niemieckiej, które odbiją się czkawką polskiej gospodarce

http://next.gazeta.pl/next/1,151003,24432345,rzeka-pieniedzy-wysycha-minister-finansow-niemiec-ostrzega.html#a=88&c=145&s=BoxBizLink

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia