VW Polo GTI DSG – mały ale z wielkim sercem

1164

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

VW Polo GTI DSG
VW Polo GTI DSG - mniejszy brat Golfa GTI

VW Polo GTI DSG

Polo rośnie z każdą nową odsłoną, pęcznieje i się rozrasta, pierwsza generacja miała 350 cm długości i był to typowy maluch miejski. Poprzednia generacja przeskoczyła pierwszą edycję Golfa, pierwszy Golf miał 381 cm a ostatnie Polo 397 cm, świat się zmienia. Obecna Generacja Polo jest jeszcze większa bo ma 405 cm czyli dużo więcej od pierwszej i drugiej edycji Golfa. Ale nie tylko to się zmieniło, zwykłe polo ma więcej pary od pierwszego Golfa GTI. Natomiast obecne VW Polo GTI DSG to mocarz w porównaniu z pierwszym Golfem. Włożenie do tak małego auta dwulitrowego turbo z bezpośrednim wtryskiem to prawie szaleństwo. Polo jest nadal małym miejskim autem ale 200KM robi z niego wyścigówkę. Fajnie bo specjalnie się nie wyróżnia a jeździ i można robić niespodzianki na drodze. Oczywiście najważniejsze jest bezpieczeństwo a tu mamy pewność wyprzedzania i to że moc wyciągnie nas z opresji.

VW Polo GTI DSG

A teraz okiem technicznym

 

VW Polo GTI DSG – Silnik/skrzynia

Poprzedni podobny silnik to stary dobry znajomy ze Skody, Seata czy Audi, kiedyś jeden z najszerzej stosowanych silników benzynowych z doładowaniem i wtryskiem bezpośrednim. Z pojemności 2000cm3 wyciśnięto 200KM już przy 4700 obr/min oraz 320Nm momentu obrotowego pomiędzy 1500 a 4300 obr/min. Takie zestawienie parametrów zapewnia bardzo dobrą dynamikę co przy masie samochodu gotowego do drogi na poziomie 1200 kg sprawia że jazda jest czystą przyjemnością i spowoduje że nie będziecie się zastanawiali nad wyborem wersji silnikowej. Jak widać parametry mocy i momentu są przy dość niskich obrotach wału korbowego, to zapewnia ekonomię.

VW Polo GTI DSG

 

VW Polo GTI DSG – Zawieszenie/koła/hamulce

Zawieszenie  jest jak w większości aut z przodu na kolumnach McPherson,  z tyłu zaś  belka skrętna to już  standard . Nasze auto wyposażono w koła 215/45×17 i dość twarde zawieszenie więc koła dają dodatkowy zapas pewności w zakrętach. Koła są mniejsze i cieńsze jak Golfie GTI ale mamy też niższą masę więc to się kompensuje i dodatkowo lepiej prowadzi w zakrętach. Hamulce choć nie sprawiają wrażenia super sportowych to nawet przy specjalnych próbach przegrzania tarcz nie sprawiły wrażenia faddingu co w końcu w tym aucie jest miłym zaskoczeniem.

VW Polo GTI DSG

 

VW Polo GTI DSG – Ekonomia

I tu jest pewne rozczarowanie bo o ile w trasie przy spokojnej jeździe zgodnej z przepisami wystarczyło 5,8L/100km i nawet na autostradzie przy 140km/h wystarczyło 7,2L/100km to w korkach… W mieście oczywiście udaje się zejść do 6,2L  natomiast jeśli pozwolimy sobie trochę pohasać i użyć tych 200 KM to może spotkać nas nie lada zdziwienie bo 10L/100km to nic specjalnego. Niestety silniki benzynowe mają taką naturę, nie lubią nieregularnego obciążenia ale w trasie odwdzięczą się niskim zużyciem.

VW Polo GTI DSG

jest coś szybszego- Golf GTI ClubSport

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia