Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, gospodarki, historii 15 lutego Renata Mieńkowska-Norkiene Grzegorz Długi Piotr Łysakowski Jakub Grygowski Jerzy Krüger-Paprota

268

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, gospodarki, historii 15 lutego Renata Mieńkowska-Norkiene Grzegorz Długi Piotr Łysakowski Jakub Grygowski Jerzy Krüger-Paprota

Dzisiejszą audycję „Odmienny punkt widzenia” zaczniemy od krótkiego, subiektywnego przeglądu wydarzeń historycznych.

Dlaczego? Bo HISTORIA powinna uczyć i jeśli nie pozostaniemy obojętni na wydarzenia z przeszłości, to istnieje cień szansy, że nie powtórzymy wszystkich błędów. A po drugie może udać nam się zrozumieć, dlaczego jesteśmy w aż takiej strasznej D…, a nie w mniej czarnej D.

Rozmowy z gośćmi zaczniemy od gospodarki, , zgodnie z fundamentalnym stwierdzeniem, że to pieniądz wprawia świat w ruch.

Przy okazji – polecamy lekturę poniższego tekstu

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/wzrost-pkb-polski-w-iv-kw-2018-r/93c3lxe

 

Wielkimi krokami nadciąga BRAK BREXITU, więc wybierzemy się na Wyspy Brytyjskie do Rozbabranego Królestwa pod nieświatłym przywództwem Miękkiej Lali.

Spojrzymy również na niemieckie sondaże – i inne też – i zastanowimy się co to się w Europie szykuje przy okazji wyborów do parlamentu Unii Europejskiej.

W tym kontekście interesujący może być inny tekst, który także polecamy:

https://www.wprost.pl/swiat/10190825/soros-porownuje-sytuacje-ue-do-zsrr-z-1991-roku.html

Oj, to się eurofile musiały zdziwić… Guru ma wątpliwości…

I w ten sposób przeszliśmy do głównego tematu – sprawy zagraniczne.

Według jednych, to co się obecnie wyprawia można opisać mniej więcej w taki sposób: „Słuchajcie Kowalski, zrobię u ciebie imprezę, więc się szykuj. Acha, Kowalski, zaproś sąsiadów, bo chciałbym ich poobrażać.” I Kowalski staje na wysokości zadania, pozwala ze swojego domu zrobić burdel oraz na prawo i lewo rozpowiada, jaką to fajną imprezę zorganizował… u niego w domu jego kumpel.

Według innej narracji Kowalski miotał się między jedną a drugą orkiestrą, bo nie mógł się zdecydować, czy ma załapać się na orkiestrę symfoniczną, czy big band, aż wreszcie – bo wystąpił u niego zespół/ kompleks „dobrej zmiany” – postanowił jednak oddać się muzyce symfonicznej. Nie gra, co prawda, pierwszych skrzypiec, ale nikt mu nie odbierze zaszczytnego miana pierwszej trąby.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24457096,jaka-cene-polska-zaplaci-za-konferencje-bliskowschodnia-wypadlismy.html#s=BoxOpMT

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia