Płyn do spryskiwaczy – nie warto na nim oszczędzać
Nad jakością płynu do spryskiwaczy niewielu kierowców się zastanawia. Przeważnie jest tak, że kierowca pamięta jedynie o tym, aby płyn po prostu był. Jednakże dobór odpowiedniego płynu jest bardzo istotny. Przede wszystkim chodzi o nasze bezpieczeństwo i przejrzystość szyby podczas jazdy. Im lepszy płyn tym lepiej. Podobnie sprawa ma się do jakości samego płynu. Najtańsze preparaty nie tylko nie spełniają swojej roli, ale także mogą negatywnie wpłynąć na stan naszego auta. Płyn do spryskiwaczy jest bardzo istotny dlatego przy jego wyborze nie warto kierować się ceną i oszczędzać na nim.
Płyn do spryskiwaczy – tani nie znaczy dobry
Podczas wyboru płynu do spryskiwaczy należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów. W pierwszej kolejności należy zdecydować pomiędzy płynem zimowym a letnim. Ale to nie wszystko. Należy też zwrócić uwagę na to czy płyn posiada odpowiednie certyfikaty. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że płyn niskiej jakości może zniszczyć szybę, elementy gumowe oraz pióra wycieraczek. Następstwa uszkodzenia tych elementów mogą być bardzo kłopotliwe. Szczególnie w przypadku piór wycieraczek. Ich uszkodzenie może wpłynąć bardzo negatywnie na bezpieczeństwo samej jazdy. Tani płyn może także uszkodzić powłokę lakierniczą maski naszego samochodu. Co prawda jest to tylko defekt kosmetyczny, ale za to wymagający kosztownej naprawy.
Płyn do spryskiwaczy – inne negatywne następstwa
Wybierając płyn do spryskiwaczy pamiętajmy też o reflektorach samochodu, szczególnie jeżeli nasze auto wyposażone jest w ich spryskiwacze. Płyny bez certyfikatów o niewiadomym składzie mogą przede wszystkim uszkodzić poliwęglanową powłokę, która jest nałożona na przednie lampy wielu aut. Taki defekt może wpłynąć negatywnie na wydajność świecenia i oświetlania drogi. Ponadto ewentualna naprawa może być kosztowna. W najlepszym wypadku wystarczy zwykła polerka kloszy reflektorów, a w najgorszym może być konieczna wymiana całych lamp. Dlatego przy wyborze płynu do spryskiwaczy nie warto oszczędzać. Chwilowa oszczędność może wygenerować dodatkowe koszty.