Odmienny punkt widzenia czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki gospodarki historii 1 marca Piotr Łysakowski Tomasz Kowalczuk Jakub Grygowski Gabriela Masłowska

0
35

Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, gospodarki, historii 1 marca Piotr Łysakowski Tomasz Kowalczuk Jakub Grygowski Gabriela Masłowska

Sporo tematów przygotowaliśmy a jeszcze więcej poruszyliśmy, w tym jeden zupełnie niespodziewany, czyli „jakość polskich polityków”. Ten temat „objawił nam się zupełnie niespodziewanie.

W audycji poruszyliśmy, między innymi, temat obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości i skutków ekonomicznych ich wprowadzenia.

Rozmawialiśmy o wyższości kapitalizmu nad socjalizmem, szczególnie w wydaniu polskim, pis-owskim.

Temat jakości polskich polityków pojawił się dzięki poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczącej sejmowej Komisji Finansów Publicznych, p. Gabrieli Masłowskiej. Prosimy o zwrócenie uwagi nie tylko na wyjątkowy „intelekt” posłanki, ale i jej „kulturę osobistą” – bezcenne doświadczenie. Z takim prymitywizmem, głupotą i chamstwem dawno nie zdarzyło nam się spotkać. Nawet obecny w studiu zwolennik tzw. „dobrej zmiany” był zażenowany sposobem w jaki zaprezentowała się poseł Prawa i Sprawiedliwości.

W drugiej godzinie rozmawialiśmy o politykach izraelskich, ze szczególnym uwzględnieniem Israela Katza, ministra spraw zagranicznych, którego skandaliczna wypowiedź podgrzała i tak już dość wysoką temperaturę poslko-izraelskiego dyskursu politycznego i historycznego.

Zapraszamy do słuchania na Bezpiecznej Podróży, bezpiecznapodroz.pl, oraz na falach Polskiego Radia Chicago, polskieradio.com.