Żona Ryszarda Kalisza straciła prawo jazdy za jazdę po alkoholu

546

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Żona Ryszarda Kalisza straciła prawo jazdy za jazdę po alkoholu

Żona Ryszarda Kalisza straciła prawo jazdy za jazdę po alkoholu

2,5 promila. Tyle alkoholu, według doniesień onetu miała w organizmie podczas interwencji policji żona znanego polityka Ryszarda Kalisza. Nie było może by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że kobieta w tym stanie miała prowadzić samochód, w którym znajdował się również jej 3,5 letni syn. Zostały postawione jej zarzuty, którym Kalisz kategorycznie zaprzecza.

Żona Ryszarda Kalisza straciła prawo jazdy za jazdę po alkoholuDo zdarzenia miało dojść w drugiej połowie lutego. Policja otrzymała zgłoszenie, że kobieta kierująca Land Roverem może być nietrzeźwa. W trakcie interwencji okazało się, że przypuszczenia są prawdziwe, a alkomat pokazał 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Co więcej, na tylnym siedzeniu znajdował się pasażer – jej 3,5 letni syn. Żona polityka straciła prawo jazdy i ma stanąć przed sądem. Grożą jej dwa lata więzienia. Onet dotarł do Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz, gdzie potwierdzono te informacje. „Dominice K. przedstawiono zarzut z art. 178 a, par. 1, kodeksu karnego. Za prowadzanie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch, zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż trzy lata, a maksymalnie 15 lat oraz świadczenie pieniężne w kwocie co najmniej pięć tys. zł, a maksymalnie 60 tys. zł” – mówi portalowi rzecznik Prokuratury Okręgowej.

Ryszard Kalisz poproszony o skomentowanie tej sprawy stwierdził, że jest „to bzdura”, jego żona nie ma postawionych zarzutów, a te oskarżenia to tylko prowokacja prokuratury.

Przeczytaj Jak oszczędzić na paliwie ?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia