Stacje Orlen kupują olej opałowy w prywatnej firmie, PARANOJA?

0
2407

Stacje Orlen kupują olej opałowy w prywatnej firmie

Od dłuższego czasu przyglądamy się funkcjonowaniu naszego narodowego dostawcy paliw. Zaczęło się od tego że jeden z naszych informatorów usłyszał od dyrektora Orlen za czasów PO-PSL o bizantyjskich zabawach finansowanych z budżetu ORLENU! Odbywało to się mniej więcej tak: telefon od ważnego polityka z prośbą o wsparcie finansowe dla projektu kulturalno promocyjnego. Potem informacja jak ten projekt ma wyglądać i jacy celebryci – piosenkarze – zespoły powinny być zaangażowane. Catering(pełne bizancjum) itp.

Stacje Orlen kupują olej opałowy w prywatnej firmie – co dalej

Okazało się że za nowych rządów ORLEN zarabia 2x więcej po uszczelnieniu granicy z bezakcyzowym paliwem. Stacje ORLENu są absolutnym wzorem(tak na oko), wierzyliśmy że wreszcie jest normalnie i zarządzanie odbywa się w sposób korporacyjny(w dobrym słowa znaczeniu). Niestety nasze informacje mówią coś innego a informatorzy nas przerażają danymi o stanie faktycznym. Dziś podzielę się z Wami małym rąbkiem tajemniczych informacji. Sprawdzonych i udowodnionych.

Stacje Orlen kupują olej opałowy w prywatnej firmie – idiotyzm czy może tajemnicza mądrość?

Niektóre ze stacji są wyposażone w ogrzewanie na olej opałowy, mało ekologiczne ale ok. Jakież moje zdziwienie było gdy przedstawiono mi dokumenty (patrz poniżej) z których wynika że dostawcą oleju opałowego do ogrzewania stacji ORLEN jest prywatna firma. Być może jest dziwne że producent oleju opałowego zamawia tenże olej u obcego podmiotu dla swoich stacji ale tak jest. Widzę na drogach cysterny Orlenu z napisem EkoTerm które po kraju wożą tenże opał ale jakoś nie są w stanie go dostarczyć na własne stacje. Czemu tak?

 

Stacje Orlen kupują olej opałowy w prywatnej firmie – czekamy na wyjaśnienia

Wysłaliśmy zapytanie do Orlenu i czekamy na wyjaśnienie, niestety mamy następne atrakcje które po wnikliwym sprawdzeniu opublikujemy. Takie atrakcje które upewniają nas że pewne działania to nie idiotyzm menagerów ale celowe działania nie koniecznie korzystne dla Orlenu.