Samochody elektryczne – Kia e-Niro

988

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kia e-Niro - źródło zdjęcia - materiały prasowe KIA

Samochody elektryczne – Kia e-Niro

W tym momencie rynek samochodów elektrycznych nie oferuje nam zbyt wielkiego wyboru jeśli chodzi o wybór. Nie ma wątpliwości, że jest to jeden z najszybciej rozwijających się rynków na świecie. Natomiast dla większości producentów jest to całkowita nowość, dlatego póki co nie ma zbyt wielu premier nowych modeli. Z pewnością za 2-3 lata sytuacja diametralnie się zmieni producenci poznają już lepiej ten rynek i za premierami będzie ciężko nadążyć. W najbliższych miesiącach największy wybór modeli będą mieli fani suwów i crossoverów. Producenci w większości na swój pierwszy model z pełni elektrycznym napędem wybierają auta właśnie z tej kategorii. Nie inaczej jest z koreańskim producentem który zamierza niedługo wprowadzić na rynek Kia e-Niro.

Kia e-Niro – źródło zdjęcia – materiały prasowe KIA

Samochody elektryczne – Kia e-Niro

Kia Niro jest już znana na rynku. W tym momencie można ją kupić w wersji hybrydowej. Elektryczna wersja na pierwszy rzut oka nie będzie się różnić wizualnie względem obecnego modelu. Niro ma na siebie zwracać uwagę wyglądem. Duży, charakterystyczny grill chłodnicy będzie krył w sobie port do ładowania. Kia zapewnia, że będzie to auto w pełni przestronne i rodzinne. Akumulatory będą podobno zaadaptowane w sposób, który w żaden sposób nie wpłynie na komfort podróżowania i miejsce na bagaże. Pojemność bagażnika w aucie wyliczono na 451 litrów. Auto ma być wspomagane przez wiele systemów, a jednym z bardziej użytecznych ma być lokalizator stacji ładowania.

Kia e-Niro – źródło zdjęcia – materiały prasowe KIA

Samochody elektryczne – Kia e-Niro

Chyba największym polem do rywalizacji u producentów samochodów elektrycznych będzie w najbliższym czasie zasięg. Za napęd w e-Niro będzie odpowiadać bateria litowo-polimerowa o mocy 64kWh. Bateria ta ma zapewnić zasięg do 485 km w trybie mieszanym. Wynik ten wygląda naprawdę nieźle na tle konkurencji. Natomiast producent zapewnia, że podróżując wyłącznie w mieście zasięg ten można zwiększyć aż do 615 kilometrów, co jeśli chodzi o pojazdy elektryczne jest fantastycznym wynikiem. Bardzo mocny nacisk położono na technologie zwiększające zasięg typu – hamowanie regeneracyjne.  Z niecierpliwością czekam na to aż auto będzie dostępne w Polsce, żeby sprawdzić obiecywany przez producenta zasięg.

Zobacz także jak prezentuje się elektryczny Jaguar I-PACE

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia