Nowy Prezes na czele Mazda Motor Europe – Yasuhiro Aoyama

320

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mazda Motor Europe

Yasuhiro Aoyama na czele Mazda Motor Europe

Z dniem 1 kwietnia 2019, Yasuhiro Aoyama obejmie stanowisko Prezesa i CEO MME. Obecnie sprawuję funkcję Dyrektora Wykonawczego w zarządzie Mazda Motor Corporation w Japonii. W wyniku awansu zastąpi Jeffa Guytona, który został powołany na stanowisko Prezesa Mazdy w Ameryce Północnej.

Mazda Motor Europa – zmiany w zarządzie

Podczas ogłoszenia tej zmiany na stanowiskach, Akira Marumoto, Prezes Zarządu, Prezydent i CEO Mazdy powiedział:

„Wraz z nową generacją produktów, a szczególnie Mazdą 3 wprowadzoną właśnie do sprzedaży i Mazdą CX-30 zaprezentowaną w ostatnich dniach, nadszedł właściwy moment, by wprowadzić zaplanowane już wcześniej zmiany w zarządach odpowiedzialnych za Europę i Amerykę Północną – dwa rynki niezwykle ważne dla naszego dalszego rozwoju.”

„Ameryka Północna jest największym rynkiem dla Mazdy, zarówno w kategorii sprzedaży, jak i osiąganych zysków. Aktualnie jesteśmy tam w trakcie budowy nowego zakładu produkcyjnego w ramach partnerstwa joint venture z Toyotą i znacząco inwestujemy wraz z naszymi dealerami w umacnianie pozycji marki na amerykańskim rynku. Jeff Guyton stworzył w Europie doskonały zespół, z którym wspólnie osiągnął zyskowny wzrost sprzedaży, zbudował silną markę i świetne relacje z dystrybutorami w całym regionie. Cieszymy się, że podejmuje tak ważne wyzwanie, w tak kluczowym dla naszego rozwoju momencie. Jestem także bardzo zadowolony, że to właśnie Yasuhiro Aoyama obejmuje nowe dla siebie stanowisko w Europie, by zarządzać tym mocnym zespołem.”

Mazda Motor Europe

Zarząd Mazda Motor pozostanie nie zmieniony

„Przez wiele lat współpracowałem z Jeffem Guytonem i jego zespołem. Z niecierpliwością czekam na bliższą współpracę z doskonałą drużyną w Leverkusen i z zespołami z wszystkich europejskich rynków, by wspólnie zbudować solidną i dostatnią przyszłość. Teraźniejszość jest niezwykle ekscytująca dla Mazdy zarówno w skali globalnej, jak i w Europie. Europa będzie nadal w centrum zainteresowania Mazdy i moim celem jest wykorzystanie pełni zasobów intelektualnych i wiedzy specjalistycznej z całej naszej firmy, aby nasz sukces był kontynuowany.” – tak skomentował Yasuhiro Aoyama obejmując nowe stanowisko.

„Kierowanie wspaniałym zespołem w MME przez dziesięć ostatnich lat było dla mnie prawdziwym zaszczytem. Jestem bardzo podekscytowany powrotem do Stanów Zjednoczonych w tym kluczowym dla marki momencie. Wspólnie w Europie niejednokrotnie przekroczyliśmy własne ograniczenia, by osiągnąć fantastyczne rezultaty. Opuszczam Europę z pełną świadomością, że nasza przyszłość na tutejszych rynkach jest w najlepszych rękach.” – powiedział Jeff Guyton

Nowo mianowani prezesi nadal pozostają członkami zarządu Mazda Motor Corporation w Japonii. Obecny Prezes Mazda American Operations Masahiro Moro został Przewodniczącym nowej spółki nadzorującej działalność Mazdy w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku.

Przeczytaj Citroen C3 PureTech 82KM Elle – trochę modnego designu

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia