Automatyczne Ograniczniki Prędkości. Czy mogą nam zaszkodzić?

0
836
Automatyczne Ograniczniki Prędkości. Czy mogą nam zaszkodzić?

Automatyczne Ograniczniki Prędkości. Czy mogą nam zaszkodzić?

Od 2022 roku w każdym nowym samochodzie ma znaleźć się system, który uniemożliwi przekroczenie prędkości dozwolonej na danym odcinku drogi. Chodzi o Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego z 21 lutego 2019 r. wdrażającego procedurę IMCO/8/13151 – uchwalającą Automatyczne Ograniczniki Prędkości.

Komisja Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów Parlamentu Europejskiego ustanawiając nowe Rozporządzenie miała na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W związku z tym, oprócz naprawdę sensownych rozwiązań jak np. możliwość zakładania blokad alkoholowych, nakłada ona obowiązek instalowania w pojazdach tzw. „inteligentnego systemu dostosowania prędkości” automatycznie hamującego pojazd po wykryciu przekroczenia ograniczenia prędkości obowiązującego na danym odcinku drogi za pomocą zamontowanego w samochodzie GPS. Ustawa wywołała wiele kontrowersji i lawinę sprzecznych opinii.

Jesteśmy portalem społecznym i fundacją, która przede wszystkim na pierwszym miejscu stawia na – jak sama nazwa wskazuje – BEZPIECZEŃSTWO na drogach. Pomagamy osobom z nabytą niepełnosprawnością podczas wypadków. A jednak nie podzielamy zdania PE, a wręcz jesteśmy zdziwieni uchwaleniem tak nieprzemyślanego prawa. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć petycję, w której mówimy zdecydowane NIE dla automatycznych ograniczników prędkości.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I PODPISZ PETYCJĘ !