kiedy zmienić opony zimowe na letnie czyli załamanie pogody 26 marca

2330

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

kiedy zmienić opony zimowe na letnie czyli załamanie pogody

kiedy zmienić opony zimowe na letnie czyli załamanie pogody 26 marca

Coroczne pytanie o moment zmiany opon z zimowych na letnie dziś pokazało swą zasadność. Na filmie przez nas nagranym zobaczycie jak z suchej jezdni i temperaturze zewnętrznej na poziomie 7st plus Wszystko się zmienia. W ciągu 3 minut zrobiło się 0st spadł śnieg a jezdnia bardzo śliska. Całe nieszczęście dopełnił porywisty wiatr, kilka aut zostało wprost zdmuchniętych z drogi. W kraju było parę czołówek po zniesieniu auta na przeciwny pas ruchu.

kiedy zmienić opony zimowe na letnie czyli załamanie pogody

Po raz kolejny okazuje się że obecny system szkolenia kierowców poza nabijaniu kabzy WORDom nie wnosi nic. Brak realnych szkoleń w ekstremalnych warunkach nie wspominając nawet o tak prostych rzeczach jak edukacja werbalna. Nikt nie informuje młodych kierowców o zagrożeniach na drodze, jedyne co się powtarza to szybkość i alkohol. Trochę to już za daleko poszło. Tysiące niepełnosprawnych przybywających corocznie po wypadkach które można ograniczyć albo wyeliminować to tragedie ludzi ale i gigantyczne koszty.

kiedy zmienić opony zimowe na letnie czyli załamanie pogody

Ofiary wypadków zamiast cieszyć się życiem wegetują i nie przynoszą wzrostu ekonomicznego kraju a wręcz przeciwnie. Wracając do początkowego pytania opony bezpieczniej jest zmienić po Prima Aprilisie, tak bez stresu. Ryzyko oblodzenia w drugiej połowie kwietnia jest 100x mniejsza jak w połowie marca a zdrowie i życie mamy jedno. Polecam wszystkim więcej wyobraźni a podróż będzie bezpieczna. UWAGA!!! Opony wielosezonowe to takie co w zimę są słabe a latem do d… Nie oszczędzajcie na zdrowiu.

paweł kubalski

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia