Ograniczniki prędkości w samochodach Volvo

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ograniczniki prędkości
Źródło: Facebook

Szwedzkie samochody wyposażone w ograniczniki prędkości

Volvo ogłosiło niedawno, że od nowego roku każdy nowy model marki będzie wyposażony w ogranicznik prędkości. Program Vision 2020 zakłada, że żadne szwedzkie auto wyprodukowane po 2020 roku nie pojedzie więcej niż 180 km/h. Producent uważa, że takim sposobem zwiększy poziom bezpieczeństwa na drogach. Nie ukrywamy, że jest to dość kontrowersyjny pomysł ale w ten sposób Volvo chcę zminimalizować liczbę wypadków na drogach, szczególnie tych ciężkich i śmiertelnych. Jak wiemy Szwedzi są prekursorami bezpieczeństwa. To właśnie oni mają najbezpieczniejsze samochody na świecie. Nikogo nie dziwi fakt, że starają się cały czas ulepszać swoje samochody, aby było jak najbezpieczniej na drodze. Ale czy tak się stanie dzięki ogranicznikom prędkości?

Ograniczniki prędkości
Źródło: Facebook

Ograniczniki prędkości od 2020 roku w samochodach Volvo

Projekt Vision 2020 zakłada, że wprowadzenie ograniczników prędkości nie rozwiąże całkowicie problemu wypadków drogowych, ale jeżeli może uratować choć jedno życie to warto wdrożyć to w życie – przekonuje prezes Volvo Håkan Samuelsson. Co ważne, jest to dopiero początek i w przyszłości samochody będą wyposażone w ograniczniki działające na podstawie danych geolokalizacyjnych, które będą hamować auto do dopuszczalnej prędkości w okolicach np. szkół czy szpitali.

Ograniczniki prędkości – poprawa bezpieczeństwa?

Czy poprawi to bezpieczeństwo na drodze? Nie do końca, bo jak ktoś lubi szybkie auta to nie zdecyduje się na Volvo i również dalej będzie szalał na drodze. Ale patrzeć na to z drugiej strony być może niedługo we wszystkich samochodach będzie trzeba wprowadzić ograniczniki prędkości, bo tak zarządził Parlament Europejski. Tak więc, czy to Volvo czy inny samochód ograniczniki nas nie ominą.

Staramy się, by ustawa nie weszła w życie, utworzyliśmy petycje przeciw ogranicznikom prędkości w naszych samochodach. Wesprzyj nas i podpisz Petycje NIE dla Automatycznych Ograniczników Prędkości

Brak postów do wyświetlenia