Kamery wykryją kierowców używających telefon podczas jazdy samochodem

476

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

elefon podczas jazdy samochodem

Kamery wykryją kierowców używających telefon podczas jazdy samochodem

W dobie wszechobecnej popularności smartfonów trudno sobie wyobrazić życie bez naszych telefonów. Jednak korzystanie z niego podczas jazdy samochodem jest jedną z najprostszych dróg do spowodowania wypadku drogowego. Dlatego też coraz częściej policjanci z drogówki skupiają się na wyłapywaniu kierowców, którzy w trakcie prowadzenia auta trzymają telefon w ręce. Teraz dodatkowo w Australii zostają przeprowadzone testy kamer wykrywających nielegalne korzystanie z urządzeń elektronicznych w czasie jazdy.

Na początku roku w australijskim Sydney zamontowano dwie kamery w różnych lokalizacjach, które „łapią” środek pojazdu i pozwalają określić czy kierowca nie używał w tym czasie nielegalnych urządzeń. Specjalne kamery wykorzystujące sztuczną inteligencję wykryją przypadki korzystania z telefonu komórkowego przez osoby siedzące za kierownicą. System działa o każdej porze doby oraz w każdych warunkach pogodowych.

Telefon podczas jazdy samochodem – co nam grozi?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia