3 typy części TRW, które zagwarantują spokojną jazdę

316

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

 

Kierowca powinien zapewnić bezpieczeństwo jazdy samochodem dla siebie, swoich pasażerów i wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wiele zależy właśnie od niego – styl jazdy, dostosowanie się do warunków atmosferycznych panujących na drodze czy stan pojazdu. Różne elementy i systemy instalowane we współczesnych autach zwiększają poziom bezpieczeństwa. Jakie części TRW przyczyniają się do tego najbardziej?

1. TRW – co to za firma?

2. Części TRW dla bezpieczeństwa jazdy

3.  Klocki hamulcowe i tarcze

4. Poduszki powietrzne i pasy

5. ABS

Firma TRW

W 1904 roku amerykański spawacz Charles Thompson pracował  w fabryce śrub. Miał znakomitą ideę, aby produkować specjalistyczne zawory do silników samochodowych. Jego pomysł znalazł uznanie wśród kierownictwa swojej macierzystej firmy. Stał się tam głównym menedżerem, a z czasem fabrykę przemianowano na Thompson Products, od jego nazwiska.

W 1958 roku miała miejsce fuzja firmy Thompson Products z marką Ramo-Wooldrige, w wyniku czego powstała globalna marka TRW. Dziś wyznacza ona standardy jakości w zakresie produkcji aktywnych systemów bezpieczeństwa samochodowego.

Lider rynku części samochodowych

Marka TRW jest liderem rynku motoryzacyjnego, w zakresie produkcji tarcz, szczęk i klocków hamulcowych, a także części samochodowych markowych do systemów ABS. Tarcze hamulcowe, klocki hamulcowe czy elementy zawieszenia pojazdu marki TRW są jednymi z najczęściej wybieranych przez kierowców i producentów samochodowych zamiennych części do samochodów osobowych.

Wkraczając w XXI wiek TRW cały czas wprowadzało innowacje produktowe. Ma dziś wyrafinowany poziom rozwoju i zapewnia udoskonalony poziom bezpieczeństwa, wydajności i sprawności swoich produktów. Części TRW obejmują rozwiązania w zakresie aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa na drodze, począwszy od systemu Lane Keeping System, aż do najlepszych na rynku hamulców bębnowych.

Klocki hamulcowe TRW

Części samochodowe oferowane przez firmę TRW to między innymi klocki hamulcowe. Zalicza się takie części TRW do grupy „Perfect Match”. Oferują one użytkownikom liczne korzyści i pozwalają na zwiększenie bezpieczeństwa jazdy. Wyposażono je w unikalną krzemianową powłokę, przyczyniającą się do skrócenia drogi hamowania pojazdów w początkowej fazie.

Jednocześnie TRW ma w ofercie znakomite tarcze hamulcowe, których krawędź i powierzchnia  pokryte są czarną powłoką antykorozyjną. Nie ma jej na powierzchni roboczej, przez co czas docierania się elementów układu hamulcowego skrócony został do minimum.

Poduszki powietrzne i pasy

Części samochodowe zabezpieczające pasażerów i kierowców pojazdów to także pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne. TRW oferuje szereg rozwiązań w tym zakresie. Są to między innymi poduszki powietrzne zaprojektowane z myślą o pracy w tylnej strefie pojazdu, jak i wielopunktowe pasy bezpieczeństwa. TRW produkuje dla takich marek motoryzacyjnych jak Fiat, Renault, Nissan czy Toyota moduły poduszek powietrznych.

ABS – części TRW zapewniające bezpieczeństwo

 

Warto podkreślić, że firma TRW jest autorem m.in. elektronicznie kontrolowanego układu ABS – Anti-lock Braking System, wprowadzonego na rynek motoryzacyjny w latach 60. XX wieku. Również TRW opracowało w latach 80. i 90. ABS na cztery koła, który został przygotowany dla koncernu General Motors. 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia