Auto Nostalgia 2019

411

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Auto Nostalgia 2019 – historia targów

W zeszły weekend odbyły się targi Auto Nostalgia 2019. Jednak powróćmy na chwilę do historii. Nie ma oficjalnej daty, ani imprezy którą można by było uznać za pierwsze oficjalne targi pojazdów zabytkowych. Różne źródła podają, że było to w Stanach Zjednoczonych, inne że w Anglii. Według wielu właśnie u Brytyjczyków największą uwagę przykładało się do starej motoryzacji i starych przedmiotów, którym arystokraci nadawali nową wartość. Już w latach 30-40-tych były organizowane pierwsze imprezy dla posiadaczy samochodów z XIX w. W latach 50-tych targi oldtimerów zaczęły być coraz bardziej popularne, a imprezy pojawiały się w coraz większej ilości krajów europejskich. Duży wpływ na kolekcje miał okres wojenny. Państwa zniszczone przez wojnę miały mniejsze zbiory, a kraje nie naruszone przez wojnę mogły się pochwalić większą ilością klasycznych egzemplarzy.

Auto Nostalgia 2019

Auto Nostalgia 2019 – polskie klasyki

W Polsce dość późno zaczęto zwracać uwagę, że stare samochody mogą mieć większą wartość. Słaba dostępność samochodów, długie oczekiwanie na auto powodowało, że dość dobrze prosperował rynek wtórny. Właściciele samochodów w momencie w którym mogli uzyskać nowe auto chętnie sprzedawali swoje dotychczasowe. W Polsce bardzo długo używano auta nawet z lat 30-tych jako samochody użytkowe. Dopiero w latach 70-tych zaczęto obserwować zainteresowanie kupnem starych samochodów. Kupnem jako kultowych i pojawiało się w Polsce kilku kolekcjonerów, którzy zakładali nawet małe muzea motoryzacji. Z roku na rok trend na posiadanie starych samochodów się rozwijał. Obecnie można powiedzieć, że jest to rynek rozkwitający. Coraz więcej osób znajduje zainteresowanie właśnie w starych samochodach. Chcą dawać drugą młodość i w sezonie letnim dumnie prezentować je na ulicach.

Auto Nostalgia 2019

Auto Nostalgia 2019 – zdjęcia z imprezy

W tym roku targi przeniosły się na warszawski Żerań. Podzielone na grupy w zależności od klubów czy firm wystawiających je samochody ustawiono na jednej hali. Fani klasyków i youngtimerów z pewnością znaleźli coś dla siebie. Jednak sama w sobie hala nie jest duża w związku z czym moje odczucia (i nie tylko moje), że aut nie było zbyt dużo. Dodatkowo po rozmowach z różnymi wystawcami mogę się zgodzić, że impreza staje się trochę nudna. Poza wystawą, nie jest przygotowane zupełnie nic. Nie mniej jednak jak zwykle samochody i właściciele nie zawiedli, zapraszam do obejrzenia galerii.

Zobacz także artykuł o Alfa Romeo, którą można było podziwiać na targach.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia