Zakaz wjazdu do Stuttgartu dla diesli

365

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zakaz wjazdu do Stuttgartu dla diesli

Na początku roku władze Stuttgartu, jako pierwsze miasto w Niemczech, wprowadziły całkowity zakaz wjazdu na jego teren pojazdami z silnikami diesla. Przez pierwszy kwartał roku obowiązywał tzw. okres przejściowy dla mieszkańców miasta. Od 1 kwietnia już nikt legalnie nie może poruszać się samochodami nie spełniającymi normy Euro 4 lub niższe.

Od 1 kwietnia za wjazd dieslem zapłacisz grzywnę

Stuttgart uznany był za najbardziej zanieczyszczone miasto w Niemczech. Dlatego też władze miasta postanowiły walczyć ze smogiem w radykalny sposób. Od 1 stycznia obowiązuje zakaz wjazdu na teren całego miasta dla samochodów z jednostkami wysokoprężnymi nie spełniającymi normy Euro 4 i niższych. Nowszą, dopuszczalną normę Euro 5 muszą spełniać wszystkie samochody – czyli te wyprodukowane po 2011 roku. Pierwsze trzy miesiące roku były tzw. okresem próbnym – za wjazd autem nie spełniającym wymogów emisji spalin można było dostać jedynie upomnienie. Od 1 kwietnia posiadacze diesli muszą mieć się na baczności, ponieważ mogą dostać grzywnę w wysokości 80 Euro. W przybliżeniu nowe przepisy mogą dotknąć nawet 72 tys. samochodów.

Zakaz wjazdu do Stuttgartu dla diesli

Zakaz wjazdu do Stuttgartu spowodowany największym stopniem zanieczyszczenia w kraju

Zakaz wjazdu diesli nie spełniających norm emisji spalin to jeden ze sposobów walki ze smogiem. Władze miasta podkreślają, że to nie koniec zmian. Jeśli będzie taka konieczność ograniczenia zostaną nałożone również na samochody spełniające normę Euro 5. To nie koniec, ponieważ już teraz inne miasta w Niemczech zapowiadają wprowadzenie podobnych zmian. Zakłada się, że mogą one dotknąć nawet kilkunastu milionów aut.

Jak nie jeździć z automatem – podstawowe błędy

Kierowcy często nie wiedzą jak mają się zachować w momencie złapania ich przez policję. Nie znając swoich praw często przytakując policjantom przyjmują mandaty. Chcemy jeszcze bardziej uświadamiać kierowców o ich prawach. Dzięki Twojemu 1 % będziemy mogli robić to efektywniej i utworzyć Biuro Wsparcia Kierowcy…

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia