Nowa Mazda3 z najwyższym wyróżnieniem Red Dot 2019

260

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mazda3

Nowa Mazda 3 zdobyła nagrodę Red Dot: Best of the Best

Kompaktowy model nowej generacji Mazdy dołącza do rosnącej gamy nagrodzonych modeli japońskiego producenta. Zaprojektowany został zgodnie z założeniami stylizacji Kodo – Dusza Ruchu.

Nowa Mazda3 i japońska estetyka

Nawiązując do japońskiej estetyki poprzez czystą, uproszczoną bryłę, projektanci Nowej Mazdy 3 wyeliminowali z nadwozia wszelkie zbędne przetłoczenia, by wydobyć grę światła i cienia oraz refleksy na płaszczyźnie bocznej nadwozia. Reflektory przednie i tylne światła, charakteryzuje uproszczona, czysta stylistyka wolna od zbędnych dodatków.

„Dążenie do osiągnięcia piękna przez upraszczanie jest naczelną zasadą projektu Nowej Mazdy 3” –  podkreśla Yasutake Tsuchida, główny stylista nowego modelu. „To więcej niż dążenie do minimalizmu. Prezentacja tak czystego projektu wymaga znaczącego wysiłku i doskonalenia metodą prób i błędów. Takie dzieło, w naszym odczuciu, może zostać stworzone tylko jako efekt pracy ludzkich rąk i modelowania w glinie.”

Mazda3 to nie tylko piękny samochód

Właściwości jezdne samochodu odzwierciedlają ten sposób myślenia. Nowa Mazda3, stworzona została z myślą o przyjemności, jaką kierowca będzie czerpać z prowadzenia pojazdu i jego naturalnej koncentracji podczas jazdy. Jednocześnie wiele uwagi poświęcono wyciszeniu wnętrza i eliminowaniu wibracji, które sprawiły, że wnętrze kabiny zapewnia także pasażerom fizyczny i emocjonalny komfort podróżowania. Kokpit jest umieszczony w doskonałej symetrii z kierowcą. Nowe fotele utrzymują miednicę w pozycji pionowej, umożliwiając naturalny ruch tułowia, a tym samym zmniejszając odczuwanie zmęczenia podczas dalszych podróży. Nowa Mazda3 będzie również pierwszym w historii modelem oferowanym z napędem Skyactiv-X, rewolucyjnym silnikiem benzynowym Mazdy, zapewniającym wydajność podobną do silnika Diesla.

Mazda3
Źródło: Facebook

Międzynarodowe jury nominowało niespełna 100 produktów do nagrody „Best of the Best” z ponad 5,5 tys. zgłoszeń otrzymanych z 55 krajów. Konkurs nagradza produkty, które wyróżniają się innowacyjnością, funkcjonalnością i ergonomią oraz ponadczasowym wzornictwem. Ceremonia rozdania nagród odbędzie się 8 lipca tradycyjnie w gmachu Aalto-Theatre w Essen.

Wyjątkowa nagroda i szczególne wyróżnienie japońskich projektantów

„Zdobycie nagrody <> to szczególne wyróżnienie, gdyż niewielki odsetek zgłoszonych produktów może się cieszyć tym zaszczytnym tytułem” – mówi Dr. Peter Zec, założyciel i prezes Red Dot. „Jest to zasłużone uznanie za wspaniałe osiągnięcia projektowe i dowód, że wielokrotnie nagradzane firmy należą do najlepszych w świecie designu.” Zainicjowany w 1955 r. Red Dot jest jednym z największych światowych konkursów w dziedzinie wzornictwa. Zwycięzcy uzyskują prawo do posługiwania się symbolem Red Dot – międzynarodowym znakiem doskonałości.

Przeczytaj Mazda motor europe z nowym prezesem na czele

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia