Nissan odrzuci propozycję Renault? Wszystko na to wskazuje.

329

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nissan odrzuci propozycje

Nissan odrzuci propozycje Renault. Koncern chce równego traktowania

Jak podaje dziennik „Nikkei” nie będzie wielkiej fuzji motoryzacyjnej. Mowa tu o Nissanie, który odrzucił propozycję Renault dotyczącą integracji zarządzania we wspólnym sojuszu motoryzacyjnym. Japończycy chcą równości kapitałowej między firmami… Kadra dyrektorska Nissana zgodnie twierdzi, że nie jest traktowana na równi z Renault, a fuzja firm przy obecnych powiązaniach kapitałowych utrwaliłaby tą nierówność. Dyrektor Nissana Hiroto Saikawa nie zdradził czy owa propozycja od francuskiego partnera się już pojawiła. Renault także nie zabrał głosu w tej sprawie.

Renault wsparciem dla Nissana

A wszystko zaczęło się 20 lat temu, gdy Renault wsparło bankrutującego Nissana. Od tamtej pory oba koncerny stały się partnerami. W 2016r. do grona partnerów dołączyło Mitsubishi Motors. Francuska spółka kontroluje 43,4 proc. akcji Nissana (z prawem głosu), do którego należy z kolei 34 proc. Mitsubishi i 15 proc. udziałów Renault (bez prawa głosu).

Nissan odrzuci propozycje
Źródło: Nissan

Pomysłodawcą fuzji był Carlos Ghosn były prezes Nissana. To on miał rozwiązać niejasności pomiędzy stronami i dążyć do dalszego zacieśnienia między nimi współpracy. Przyszłość sojuszu koncernów stoi pod znakiem zapytania, ponieważ Ghosn od 19 listopada przebywa w areszcie.

Renault dąży do rozpoczęcia negocjacji

Pojawiają się przesłanki jakoby Renault dążył do ponownego rozpoczęcia negocjacji dotyczących połączenia dwóch firm w przeciągu 12 miesięcy. Póki co nic nie wiadomo. Musimy czekać na dalszy rozwój sytuacji…

Przeczytaj Prezes Renault Carlos Ghosn ponownie aresztowany

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia