Odmienny punkt widzenia czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki gospodarki historii Arkadiusz Stempin

260

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Trzeciomajowa audycja „Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna podróż w świat polityki, gospodarki, historii” poświęcona będzie – o, jakie zdziwienie – Konstytucji 3 Maja. Ale nie tylko.

Będzie, oczywiście, o samej Konstytucji, ale odniesiemy się do innych, przełomowych aktów prawnych – stąd trochę o amerykańskiej konstytucji i francuskiej Deklaracji.

Będzie historycznie, ale niektórzy mogą poczuć się nieco zdezorientowani – poszukując upadku I Rzeczpospolitej zapędzimy się w czasy o ponad dwieście lat wcześniejsze. Porozmawiamy o ostatnim Jagiellonie na polskim tronie o pierwszych władcach elekcyjnych, ale nade wszystko przyjrzymy się parszywej dynastii Wazów i ich najparszywszym przedstawicielem, czyli gościem, który spogląda z kamiennego słupa – zwanego kolumną – na otoczenie.

 Ale gdybyśmy tylko w tę stronę poszli, to zgubilibyśmy coś bardzo ważnego – rolę kościoła katolickiego w całej tej „aferze”. Wtedy – Kościoła przechodzącego do kontrofensywy, Kościoła występującego przeciw Reformacji, Kościoła po soborze trydenckim. i co to oznaczało dla Rzeczypospolitej i dla innych państw katolickich w Europie.

A skoro święto, to audycja będzie krótsza – zapraszamy po 17.00 do 18.00.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia