Car sharing – BMW i3

1033

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

BMW i3 - autor. Jacek Marczenko

Car sharing – BMW i3

W Polsce od 2-3 lat bardzo rozwija się rynek usług samochodu na minuty. Głównie w większych miastach można spotkać samochody, którymi można jeździć dzięki zainstalowanej aplikacji na telefonie. Postanowiłem sprawdzić łatwość i przyjemność korzystania z samochodów, które umożliwiają (szybkie?) przemieszczanie się z punktu a do b, zwane przez właścicieli firm car sharing.

BMW i3 – autor. Jacek Marczenko

Car sharing – innogy go! – rejestracja

Najnowszą firmą w Warszawie oferującą przejazdy na minutę jest innogy go!, która we flocie posiada 500 BMW i3. Patrząc na mapę odnoszę wrażenie, że realnie dostępnych jest zazwyczaj w granicach 200 samochodów. Z pewnością ma na to wpływ, że są to auta elektryczne, więc część czeka na naładowanie, a też sporo ich widać jeżdżących, więc realnie nie dostępnych w danej chwili. Aplikacja dostępna w standardowych sklepach dostępnych na smartfony. Następnie proces rejestracji, który z przeczytaniem regulaminu korzystania z usług nie powinien przekroczyć 15 minut. Rejestracja jest prosta i bardzo intuicyjna. Do rejestracji trzeba przygotować prawo jazdy i kartę płatniczą, którą podłączymy do usługi.

BMW i3 – autor. Jacek Marczenko

Car sharing – innogy go! – jazda

Kiedy już znajdziemy na mapie BMW i3, które planujemy wynająć warto zwrócić uwagę na zasięg, czy jest wystarczający, żeby dotrzeć do planowanego przez nas miejsca. Auto można zarezerwować zanim rozpoczniemy podróż do niego, a pierwsze 15 minut rezerwacji mamy za darmo. Następnie dochodzimy do samochodu, otwieramy za pomocą aplikacji i sprawdzamy stan karoserii. Mamy 3 darmowe minuty na sprawdzenie stanu pojazdu i oznaczenie ewentualnych zniszczeń przez poprzedników. Następnie ocenimy czystość, wsiadamy do auta wciskamy hamulec, przycisk „Start”, zwalniamy hamulec ręczny i możemy się cieszyć jazdą elektrycznym BMW. Ja pierwsze co to wyciszyłem radio by nasłuchiwać … szumu powietrza. Największe wrażenie zrobiło na mnie przyśpieszenie samochodu. Zdecydowanie na światłach można zaskoczyć innych kierowców szybkim startem. 7,2 sekundy do setki są bardzo odczuwalne. Ciekawą rzeczą jest system automatycznego hamowania, do którego trzeba się jednak przyzwyczaić, ponieważ auto po puszczeniu gazu automatycznie zaczyna hamować.

BMW i3 – autor. Jacek Marczenko

Car sharing – innogy go! – podsumowanie

Podsumowując polecam skorzystanie z usługi chociażby ze względu na możliwość przejechania się elektrycznym BMW. Koszt usługi to 1,19 zł/min. Mnie kurs z placu zbawiciela na kabaty wyniósł 26 zł. Jedyny problem jaki miałem to z zacinającą się aplikacją przy próbie oddawania pojazdu. 3 razy musiałem całkowicie wyłączać aplikację by zadziałała. Dodatkowy problem pojawił się z kodem rabatowym, którego mi nie naliczyło, także mam od razu możliwość sprawdzenia jak pracuje obsługa klienta. 🙂

Zachęcam do przeczytania artykułu o elektrycznej Tesli, która wyznacza poziom konkurentom.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia