Odcinkowy pomiar prędkości – nowe znaki

1431

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

nowe znaki

Pomiar prędkości – będą nowe znaki

Na polskich drogach już niedługo pojawią się nowe znaki drogowe. A mianowicie znak drogowy informujący o pomiarze prędkości. Nowy znak będzie wyraźniejszy niż dotychczasowe oznakowanie sygnalizowane rozpoczęcie odcinkowego pomiaru prędkości.

Nowe znaki drogowe na polskich drogach

Projekt zmian rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych przygotowało Ministerstwo Infrastruktury. Dokument ten wprowadza nowe znaki: D-51a – oznaczający „automatyczną kontrolę średniej prędkości” oraz D-51b – wskazujący na „koniec automatycznej kontroli średniej prędkości”. Chodzi tu o rozróżnienie oznakowania dla punktowego i odcinkowego pomiaru prędkości, by kierowcy nie mieli wątpliwości.

nowe znaki
Źródło: Rzeczpospolita

Nowe znaki – D-51a i D-51b

Znak D-51a, w odróżnieniu od obecnie stosowanego znaku D-51 (zwykła tabliczka informująca o kontroli radarowej z dodatkową – wskazującą długość odcinkowego pomiaru prędkości). To rozwiązanie ma sprawić, że kierowcy nie będą już nadmiernie zwalniać, jak to ma miejsce w tej chwili. Obecnie wielu kierowców nie wiedząc, jaka prędkość obowiązuje w strefie pomiaru, jedzie o wiele wolniej niż wskazują na to przepisy.

Kiedy owe znaki wejdą w życie? Nie wiadomo dokładnie, ale pewnie w najbliższym czasie. Projekt jest już przygotowany i czeka na podpis ministra. Po tej czynności, wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia oficjalnego ogłoszenia.

Przeczytaj Jedzenie w samochodzie – czy mozna za to dostac mandat?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia