Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – policyjna akcja w całym kraju

158
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Kolejna akcja policji – Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Powoli już przyzwyczajamy się do coraz to częstszych akcji policji. Tym razem w całym kraju o 6 rano rozpoczęła się akcja pod tytułem “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Do tych uczestników należą piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Jest to grupa uczestników, która w przypadku zdarzenia drogowego pozbawiona jest jakiejkolwiek ochrony. Na czym będzie polegała dzisiejsza akcja?

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Wypadki z udziałem pieszych, rowerzystów i motorowerzystów poza obszarem zabudowanym należą do najcięższych. A to dlatego, że “niechronionym uczestnikom ruchu drogowego” w porównaniu do kierowców czy pasażerów samochodu przy prędkości 60 km/h mają małe szansę na przeżycie. Dlatego tak ważne jest uświadamianie kierowców, aby zwracali uwagę na tą mniejszą grupę uczestników ruchu drogowego.

Zachowanie pieszych, rowerzystów i motorowerzystów na drogach

Policjanci w trakcie działań akcji będą zwracać uwagę na zachowanie kierujących wobec pieszych, jak piesi poruszają się na chodnikach, jak piesi przechodzą w miejscach niedozwolonych i niebezpiecznych a także jak piesi stosują się do sygnalizacji świetlnej i czy w przypadku rowerzystów jest prawidłowe oświetlenie. To oczywiście powierzchowne sytuacje, które mają wpływ na bezpieczeństwo. Dzisiaj funkcjonariusze będą bardziej zwracać uwagę wśród tej mniejszej grupy ruchu drogowego (pieszych, rowerzystów i motorowerzystów).

Przeczytaj Ponad 200km/h w zabudowanym rekordzista tegorocznej majowki