Odmienny punkt widzenia czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki gospodarki historii 10 maja Jerzy Krüger-Paprota Piotr Łysakowski Arkadiusz Stempin

279

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W zeszłym roku o tej porze od miesiąca były wręcz nieprzyzwoite upały. A w tym? Wczoraj wieczorem włączyłem kominek, tak zimno się zrobiło w domu. Ale jednocześnie zima była wyjątkowo łagodna a przez to dla kieszeni bardzo łaskawa. To ważne, ponieważ nie tyle ogrzewanie domów jest problemem finansowym, ale ogrzewanie firm – łagodna zima oznacza niższe koszty produkcji, a więc niższe ceny i większe zatrudnienie. A większe zatrudnienie oznacza, że ludzie mają pieniądze by kupować więcej towarów i usług.

Komisja Europejska podniosła prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski. To dobra wiadomość, ale zła jest taka, że polski rząd nie robi nic, by przedsiębiorcy w Polsce mieli równie sprzyjający klimat do robienia biznesów, jak sprzyjająca była zimowa aura. Niestety.

Kolejną audycję „Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, gospodarki, historii” zaczniemy od gospodarki. Przyjrzymy się różnym wydarzeniom i zastanowimy się, jaki mają, lub mogą mieć, wpływ na gospodarkę. I nie będziemy się ograniczać do polskiego, czy europejskiego rynku – z rozmachem wypłyniemy na bezkresne wody światowej gospodarki, więc będzie także i o Stanach Zjednoczonych, i o Chinach, i o Brazylii. Między innymi.

W drugiej godzinie zajmiemy się polską i europejską polityką w przeddzień wyborów do parlamentu europejskiego. Zajmiemy się również różnym inicjatywom, które mają stworzyć nowe jakości w Europie. Podobno…

A teraz z innej beczki.

Poniżej znajdziecie, Szanowni Słuchacze, archiwalne audycje „Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, gospodarki, historii”.

Audycja z 22 marca

Audycja z 29 marca

Audycja z 5 kwietnia

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia