David Beckham stracił prawo jazdy na sześć miesięcy

0
432
David Beckham stracił prawo jazdy
Źródło: itv.com

David Beckham stracił prawo jazdy za używanie telefonu podczas jazdy samochodem

Davida Beckhama pozbawiono prawa jazdy na sześć miesięcy za używanie telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu. Został ukarany grzywną w wysokości 750 funtów. Przyszło mu również zapłacić za koszty sądowe 100 funtów oraz 75 funtów na fundusz ofiar wykroczeń.

W czwartek zapadł wyrok skazujący Beckhama za jazdę z telefonem w dłoni

Beckham pojawił się w czwartek w Sądzie Rejonowym w Bromley. Usłyszał wyrok za swoje postępki – sześć miesięcy bez prawa jazdy. W listopadzie podczas jazdy w Great Portland Street były piłkarz podczas prowadzenia swojego Bentleya korzystał z telefonu. “Zamiast patrzeć prosto w twarz, zwracając uwagę na drogę, wyglądał, jakby patrzył na swoje kolana.” – twierdzi świadek zdarzenia, który uwiecznił postępek na zdjęciu. Beckham przyznał się do winy.

David Beckham stracił prawo jazdy
Źródło: Facebook

Beckham stracił prawo jazdy również za wcześniejsze wykroczenia

Piłkarza pozbawiono prawa do prowadzenia pojazdów przez sześć miesięcy, ponieważ dostał dodatkowe sześć punktów karnych. Zebrane punkty Beckhama przyczyniły się do utraty prawa jazdy. Punkty karne otrzymał między innymi za zbyt szybką jazdę, gdzie w zachodnim Londynie jechał 95 km/h w strefie z ograniczeniem do 65 km/h.

Prowadzenie samochodu z telefonem w ręce – konsekwencje w Polsce

Prowadzenie samochodu i jednoczesne używanie telefonu komórkowego, u nas tak samo jak i w Wielkiej Brytanii jest zabronione. Grozi nam za to 5 punktów karnych oraz mandat w wysokości 200 zł.

Przeczytaj Ecodriving sztuka jazdy pozwalajaca na wysoka oszczednosc