David Beckham stracił prawo jazdy na sześć miesięcy

683

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

David Beckham stracił prawo jazdy
Źródło: itv.com

David Beckham stracił prawo jazdy za używanie telefonu podczas jazdy samochodem

Davida Beckhama pozbawiono prawa jazdy na sześć miesięcy za używanie telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu. Został ukarany grzywną w wysokości 750 funtów. Przyszło mu również zapłacić za koszty sądowe 100 funtów oraz 75 funtów na fundusz ofiar wykroczeń.

W czwartek zapadł wyrok skazujący Beckhama za jazdę z telefonem w dłoni

Beckham pojawił się w czwartek w Sądzie Rejonowym w Bromley. Usłyszał wyrok za swoje postępki – sześć miesięcy bez prawa jazdy. W listopadzie podczas jazdy w Great Portland Street były piłkarz podczas prowadzenia swojego Bentleya korzystał z telefonu. „Zamiast patrzeć prosto w twarz, zwracając uwagę na drogę, wyglądał, jakby patrzył na swoje kolana.” – twierdzi świadek zdarzenia, który uwiecznił postępek na zdjęciu. Beckham przyznał się do winy.

David Beckham stracił prawo jazdy
Źródło: Facebook

Beckham stracił prawo jazdy również za wcześniejsze wykroczenia

Piłkarza pozbawiono prawa do prowadzenia pojazdów przez sześć miesięcy, ponieważ dostał dodatkowe sześć punktów karnych. Zebrane punkty Beckhama przyczyniły się do utraty prawa jazdy. Punkty karne otrzymał między innymi za zbyt szybką jazdę, gdzie w zachodnim Londynie jechał 95 km/h w strefie z ograniczeniem do 65 km/h.

Prowadzenie samochodu z telefonem w ręce – konsekwencje w Polsce

Prowadzenie samochodu i jednoczesne używanie telefonu komórkowego, u nas tak samo jak i w Wielkiej Brytanii jest zabronione. Grozi nam za to 5 punktów karnych oraz mandat w wysokości 200 zł.

Przeczytaj Ecodriving sztuka jazdy pozwalajaca na wysoka oszczednosc

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia