Car sharing – elektryczny SMART

284

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Car sharing – elektryczny SMART

Kolejnym samochodem, który postanowiłem przetestować z oferty samochodów na minuty jest SMART firmy Panek Car Sharing. W ofercie firmy znajdziemy większą różnorodność jeśli chodzi o samochody, bo do wyboru są hybrydowy Yaris, Toyota Corolla oraz …. Polonez  i Fiat 126p. Większy wybór modeli i fakt, że głównym autem we flocie jest Yaris, trochę czasu zajęło zanim udało mi się trafić na Smarta. W Warszawie jest ich 10, więc póki co to chyba bardziej testy jak się przyjmą i sprawdzą.

Elektryczny SMART – autor zdjęcia: Jacek Marczenko

Car sharing – elektryczny SMART – wypożyczenie

Jeśli chodzi o wypożyczenie samochodu, nie ma większych komplikacji. Ściągamy aplikację, rejestrujemy się, zatwierdzają nasze prawo jazdy, a wtedy możemy wsiadać i jechać. Na kilkanaście przejazdów jakie odbyłem wszystkimi samochodami z floty, nigdy nie miałem problemów z aplikacją. Problemy jakie miałem z zablokowaniem konta, ze względu na nieudaną płatność, przez za mały limit na karcie, z obsługą klienta załatwiałem maksymalnie 2 minuty. Co do kosztów to ceny są zróżnicowane w zależności od pojazdu. Opłata za minutę jazdy SMARTEM to 70 groszy, a za kilometr 65 groszy. Mnie przejazd z Bemowa na Kabaty wyniósł 32 złote. Taksówką bym za tyle na pewno nie pojechał 😉

Elektryczny SMART – autor zdjęcia: Jacek Marczenko

Car sharing – elektryczny SMART – wrażenia z jazdy

Do SMARTA nigdy nie byłem przekonany jeśli chodzi o samochód. Wyglądał mi na klatkę którą się jeździ. Po wejściu do środka szybko zmieniłem zdanie. Auto w środku jest dość przestronne i do szybkiego przemieszczania się dla 2 osób idealne. Parkowanie rzeczywiście jest dużo łatwiejsze niż w jakimkolwiek innym aucie, a cofając przez szybę idealnie widać koniec samochodu. Utrudnieniem przy wyjeździe z miejsca równoległego do drogi jest tylny słupek umieszczony na polu widzenia. Fajną sprawą jest również możliwość jazdy bus pasem, co w godzinach szczytu zdecydowanie pozwala zaoszczędzić czas. Dynamicznie też autko zaskakuje, 60 km/h osiąga bardzo szybko. Jak najbardziej zachęcam wszystkim którzy chcą dostać się szybko z punktu A do B, oraz tym którzy chcą po prostu poznać lepiej to auto lub przejechać się samochodem elektrycznym.

Elektryczny SMART – autor zdjęcia: Jacek Marczenko

Smart jest jednym z tańszych samochodów elektrycznych. Zobacz auta elektryczne do 100 tysięcy złotych.

Elektryczny SMART – autor zdjęcia: Jacek Marczenko

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia