Odmienny punkt widzenia czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki historii gospodarki 24 maja Arkadiusz Stempin Jerzy Krüger-Paprota

79

Jakoś w okolicy 24 maja 1543 zmarł Mikołaj Kopernik, dlatego dzisiejszą audycję w dużym stopniu poświęcimy kosmosowi. A myślą przewodnią niech będzie fragment artykułu z portalu interia.pl:

“Podczas podróży przez Galaktykę Układ Słoneczny jest narażony na gwałtowne turbulencje. Każda z nich może stanowić punkt zwrotny dla Ziemi, unicestwiając nasze istnienie. Asteroidowy medal ma jednak również drugą stronę. To, co u nas spowoduje katastrofę, jest w stanie zanieść życie w najodleglejsze zakątki kosmosu, kolonizując zupełnie nowe światy.”

W dzisiejszej audycji “Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, gospodarki, historii” zastanowimy się więc, czym byłaby kolonizacja nowych światów, gdyby w wyniku katastrofy nowe życie w kosmos ponieśli duchowni, politycy i brukselscy urzędnicy.

Tak, będzie o wyborach do Parlamentu Europejskiego, będzie i o gospodarce.

Teresa Majowa podała się do dymisji i funkcję premier rządu Jej Królewskiej Mości przestanie pełnić w czerwcu. Z przykrością należy stwierdzić, że dała się poznać jako tak wybitna polityk, że z perspektywy czasu można stwierdzić, iż zrezygnować powinna jeszcze przed objęciem funkcji.

Oczywiście, więcej info w audycji.

W gospodarce strefy euro zapowiada się niezły kryzys i tylko jedno pytanie w związku z tym:

kiedy my oberwiemy.

Zapraszamy o 14.00