Wystawa Klasyków w FSO

319

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wystawa Klasyków w FSO

Warszawy, Syreny, Maluchy, Fiaty 125p, Polonezy, Żuki oraz inne wspaniałe klasyczne samochody. Kiedyś zmotoryzowały Polskę, a dziś są obiektem pożądania kolekcjonerów i pasjonatów motoryzacji. Dzięki pasji i zaangażowaniu osób ze Skarbu Narodu oraz FOZPT już jutro – 1 czerwca otwarcie wspaniałej wystawy, w ramach której w klimacie dawnej lakierni FSO będzie można podziwiać ponad 140 klasyków, youngtimerów oraz wiele innych rekwizytów związanych ze wspomnieniami z „tamtych” lat. Pod przewodnictwem „Wymarzyciela Wystawy” Roberta Brykały powstało jedno z najważniejszych miejsc na motoryzacyjnej mapie Polski, a może również Europy – Wystawa Klasyków w FSO.

Galeria aut sportowych i cabrio. autor zdjęcia: Jacek Marczenko

Wystawa Klasyków w FSO

Dość długo przyszło czekać na powrót samochodów do Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu. Z tym, że produkcja samochodów do Warszawy nie wróci chyba każdy choć trochę orientujący się w temacie zdawał sobie sprawę. Jednak teraz samochody wróciły tam skąd wyjechały. Do dawnej lakierni wjechało 141 klasyków, które już od jutra będzie można podziwiać. Jest to niewiarygodna inicjatywa z wielu powodów. Ponieważ praktycznie wszystkie prace na lakierni wykonali wolontariusze – miłośnicy samochodów. Od prac związanych ze sprzątaniem przez robienie barierek i oczywiście po wstawianie tego co na wystawie najważniejsze – klasyków. Inicjatywa jest również niezwykła ze względu na miejsce w którym się znajduje. W niektórych miejscach do dziś czuć zapach farby, która nadawała kolorów polskiej motoryzacji.

Galeria aut sportowych w Alei Tomasza Szczęsnego autor: Jacek Marczenko

Wystawa Klasyków w FSO

Na wystawie czekają piękne samochody przedwojenne oraz pokazane jest jak motoryzacja zmieniała się po wojnie. Co ważne oprócz polskich klasyków będzie można zobaczyć dla porównania samochody z tej samej epoki z bloki z wschodniego i zachodniego. Dla kogo jest to miejsce? Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Starsze osoby odnajdą wspomnienia minionych lat. Natomiast osoby młode będą mogły się przekonać czym jeździli nasi dziadkowie i rodzice jak byli młodzi oraz jak zmieniała się motoryzacja z biegiem lat. Bilety można nabywać na stronie internetowej poświęconej wystawie. Samochody będzie można oglądać w grupach z przewodnikiem.

Galeria limuzyn Wystawa Klasyków w FSO, autor: Jacek Marczenko

A ja zachęcam do przeczytania o jednym z klasyków, które można zobaczyć na wystawie NSU Ro 80.

Samochody przedwojenne autor: Jacek Marczenko
Fiaty 125p, autor: Jacek Marczenko
Polonez Analog, autor: Jacek Marczenko

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia