Odmienny punkt widzenia czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki historii gospodarki 7 czerwca Piotr Łysakowski

251

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W dzisiejszej audycji „Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, gospodarki i historii”, z którą startujemy po 16.00, zajmiemy się związkami między erupcją wulkanów a kondycją gospodarki i zmianami na politycznej mapie świata.

I nie jest to problem wydumany. Dość powiedzieć, że wybuch wulkanu Tambora w 1815 roku spowodował, że kolejny rok określony został „rokiem bez lata”. W 1783 roku wybuchł wulkan Laki na Islandii i kolejne trzy lata znane są z wyjątkowo mroźnych zim, dramatycznych spadków plonów, co w konsekwencji doprowadziło do „niepokojów społecznych”, z których najważniejszy znamy pod nazwą „Rewolucja Francuska”.

Erupcja wulkanu to nie tylko wypływ magmy niszczącej ogromne powierzchnie, czy mordercze spływy piroklastyczne. To również wyemitowanie do atmosfery ogromnych ilości gazów cieplarnianych oraz związków siarki, które zakwaszają morza i oceany zabijając wszelkie w nich życie.

Dlatego tak ważne jest uniezależnienie się od energii, w wyniku wytwarzania której do atmosfery trafiają miliardy ton szkodliwych substancji.

I może właśnie to przekonanie o konieczności wprowadzenia mniej szkodliwych technologii stoi za sukcesem „Zielonych” w Niemczech, którzy w ostatnich sondażach okazują się najważniejszą siłą polityczną w RFN.

A więc nie tylko o ekologii, ale również o polityce będziemy rozmawiać.

Kolejny temat, którym się zajmiemy – także polityczny – to zmiana podejścia Niemiec do [nie]angażowania się w akcje militarne.

Informacja, że niemiecki rząd zdecydował się wesprzeć sojuszników [USA, Francję i Wielką Brytanię] w ich działaniach poprzez wysłanie okrętu wojennego w sporny rejon Morza Południowochińskiego jest dobrą informacją. Dla całego NATO, ale i dla wschodnich sąsiadów Niemiec – w końcu jesteśmy sojusznikami i najwyższy czas przestać się martwić stanem niemieckiej armii, która – przecież – w sytuacji kryzysowej ma wesprzeć Polskę, Litwę, Łotwę, czy Estonię.

Chwilę poświęcimy także na problem antysemityzmu.

A dla polepszenia nastroju proponujemy obejrzenie materiału [z cyklu „teorie spiskowe] o „ukatrupionych” wynalazkach, które mogłyby uczynić świat bardziej przyjaznym

https://www.youtube.com/watch?v=WOAHlFUdOE4

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia