VW Transporter T3 – niemiecki konkurent Żuka

1372

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

VW Transporter T3 - źródło wikipedia, autor: Sven Storbeck

VW Transporter T3 – niemiecki konkurent Żuka

Volskwagen T3 zadebiutował na rynku w 1979 zastępując drugą generację jednego z najbardziej popularnych samochodów „roboczych” na świecie. Produkcja odbywała się w Niemczech oraz RPA. Czynnikiem wpływającym na popularność T3 była niezawodność oraz bardzo duży wachlarz możliwości jeśli chodzi o wybór wersji. Największą bolączką były silniki, które nie miały wystarczającej mocy oraz korozja, która dopadała większość egzemplarzy. Względem poprzednika auto miało bardziej nowoczesny wygląd, było większe, jednak to model T2 cieszył się większą popularnością. Produkcja w Europie trwała do 1992 roku.

Volkswagen Transporter T3 – źródło wikipedia, autor: Sven Storbeck

VW Transporter T3

Tak jak wspomniałem jednym z największych minusów była moc silników. Teoretycznie podstawowe jednostki o mocy 1,6l i 2,0l o mocy kolejno 50 KM i 70 KM, były dość standardowe na tamte czasy, jednak biorąc po uwagę, że samochody te były stworzone do ciężkiej pracy, przewozu ludzi i materiałów to tej mocy często brakowało. Dwa lata po premierze do oferty trafił pierwszy silnik wysokoprężny, jednak jego moc wynosiła również tylko 50KM. W 1982 roku zmieniono gamę silników i w ofercie znalazły się jednostki o mocy 60KM, 78KM oraz 90KM. Te silniki sprawdzały się już dużo lepiej. Najmocniejszy silnik benzynowy na rynek europejski miał pojemność 2,1l i generował 112KM. Na rynek afrykański pojawiły się nawet modele, które pod maską kryły 136KM.

Volkswagen Transporter T3 – źródło wikipedia, autor: BlueV6-4motion

VW Transporter T3

Główną zaletą była liczba wersji T3. Auto wychodziło w wersjach zarówno osobowych, dostawczych oraz mieszanych. Występowały wersje z pojedynczą i podwójną kabiną. Wersja typu kombi była wyposażona w trzy rzędy siedzeń i mogą pomieścić 9 osób. Powstały również wersje kampingowe, które bardzo dobrze się przyjęły na rynku ze względu na dość niski koszt w porównaniu do standardowych kamperów. Dziś jednak najbardziej poszukiwaną wersją z wersji specjalnych jest wersja „Syncro” z napędem na cztery koła.

Volkswagen Transporter T3 – źródło wikipedia, autor: ChristianSchd
Volkswagen Transporter T3 – źródło wikipedia, autor: ChristianSchd

Poczytaj o niesamowitych podróżach konkurentem T3, czyli polskim Żukiem.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia