Grupa SPEED podsumowuje dotychczasowe działania. Dwa tysiące utraconych praw jazdy

383

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

SPEED podsumowuje dotychczasowe działania

Grupa SPEED podsumowuje dotychczasowe działania

Pod koniec zeszłego roku, a dokładniej w listopadzie, powołano specjalną grupę „SPEED” do walki z piratami drogowymi. Od tego czasu dokument prawo jazdy straciło 2045 kierowców, a 7700 dostało mandat karny. Policjanci w 126 przypadkach skierowali wnioski do sądu o ukaranie kierowców. Dodatkowo zatrzymali 364 dowody rejestracyjne.

SPEED podsumowuje dotychczasowe działania

– Choć grupa SPEED działa krótko, to efekty jej pracy już robią wrażenie – chwali się Komenda Stołeczna Policji.

Walka z nadmierną prędkością czyli grupa SPEED w akcji

Grupa specjalna SPEED powstała w stołecznym wydziale ruchu drogowego w listopadzie ub.r., by ograniczyć agresywne zachowania kierowców. Obok funkcjonariuszy z WRD działają w niej także policjanci z wydziałów kryminalnego i do walki z cyberprzestępczością, a także przewodnicy z psami wyszkolonymi do wyszukiwania narkotyków. SPEED działa na terenie w Warszawie i dziewięciu okolicznych powiatach. Wykorzystuje przede wszystkim radiowozy nieoznakowane i jeden najnowszy nabytek Wydziału Ruchu Drogowego – oznakowany radiowóz KIA Stinger GT.

SPEED podsumowuje dotychczasowe działania

– Prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Grupa SPEED powstała, by przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych. Działamy zdecydowanie. Chcemy ukrócić karygodne i agresywne zachowania na drodze, być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości – mówił PAP po powołaniu grupy Jakubczak.

Przeczytaj Nowe funkcje w Mapach Google – od dziś powiadomisz innych kierowców o utrudnieniach

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia