Pomyłka podczas tankowania – jak się zachować?

413

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

pomyłka podczas tankowania

Pomyłka podczas tankowania – jak się zachować?

Zatankowanie złego paliwa może zdarzyć się dosłownie każdemu. I choć wielu kierowców uważa, że problem ten ich nie dotyczy, to są w błędzie. Choć wydaje się to mało prawdopodobne to takie sytuacje mają miejsce. Warto już na wstępie wspomnieć, że pomyłka tego typu nie zawsze oznacza kosztowne naprawy. Wiele zależy od tego jak się zachowamy oraz jak szybko zorientujemy się o naszym błędzie. Pomyłka podczas tankowania będzie mniej bolesna dla naszego portfela im szybciej zdamy sobie sprawę z tego, że zatankowaliśmy nieodpowiednie paliwo. Przede wszystkim nie należy panikować w takiej sytuacji.

Pomyłka podczas tankowania – zachowaj spokój i zdrowy rozsądek

pomyłka podczas tankowania
Pomyłka nie zawsze oznacza kosztowną naprawę

Im szybciej zdamy sobie sprawę z popełnionego błędu, tym lepiej dla nas. Jeżeli już w trakcie tankowania zorientujemy się, że popełniliśmy błąd, to pod żadnym pozorem nie należy uruchamiać silnika. Uchroni nas to przed sporymi wydatkami. W takiej sytuacji należy odholować auto do warsztatu, gdzie specjaliści zajmą się czyszczeniem całego układu paliwowego. Należy zrobić to bardzo dokładnie, a więc oczyścić każdy element układu paliwowego. Jeżeli uruchomimy silnik po tankowaniu i pojawią się takie symptomy jak przerywana praca jednostki napędowej, to niezwłocznie należy wyłączyć silnik. Nie powinno się także na siłę próbować go uruchomić ponownie.

Pomyłka podczas tankowania – różne jednostki napędowe, różne problemy

Większych problemów możemy się spodziewać w sytuacji kiedy do silnika Diesla zalejemy benzynę bezołowiową. Z reguły jednostki benzynowe są mniej podatne na uszkodzenia spowodowane zastosowaniem niewłaściwego paliwa. W takiej sytuacji naprawa polega najczęściej na czyszczeniu układu paliwowego, w tym wtryskiwaczy. Choć nie jest to reguła, to nowoczesne jednostki napędowe są bardziej czułe na tego typu błędy. Nieco inaczej wygląda sprawa z silnikami Diesla starszej generacji. W ich przypadku zatankowanie oleju napędowego z niewielką ilością benzyny nie powinno sprawić właścicielowi problemu. Dawniej nawet celowo mieszano paliwa, aby uniknąć gęstnienia oleju napędowego podczas dużych mrozów.

Zobacz również: Hybryda z LPG – czy da się to zrobić?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia