Policyjna akcja – Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

437

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ogólnopolska akcja policji - kierowcy zawodowi miejcie się na baczności 

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – kolejna akcja policji

W ostatnim czasie na ulicach ginie bardzo dużo ludzi w wypadkach samochodowych. Nie są to tylko osoby ranne w pojazdach, a coraz częściej piesi czy rowerzyści. Właśnie w związku z tą ostatnią grupą uczestników ruchu drogowego ruszyła dzisiaj policyjna akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Jej celem jest edukacja pieszych, rowerzystów a także kierowców. Na co zwrócą uwagę funkcjonariusze w dniu dzisiejszym?

Najcięższe wypadki są z udziałem pieszych i rowerzystów

Wypadki z udziałem pieszych, rowerzystów i motorowerzystów poza obszarem zabudowanym należą do najcięższych. A to dlatego, że “niechronionym uczestnikom ruchu drogowego” w porównaniu do kierowców czy pasażerów samochodu przy prędkości 60 km/h mają małe szansę na przeżycie. Dlatego tak ważne jest uświadamianie kierowców, aby zwracali uwagę na tą mniejszą grupę uczestników ruchu drogowego.

Niechronieni uczestnicy ruchu

Policjanci w trakcie działań akcji będą zwracać uwagę na zachowanie kierujących wobec pieszych, jak piesi poruszają się na chodnikach, jak piesi przechodzą w miejscach niedozwolonych i niebezpiecznych a także jak piesi stosują się do sygnalizacji świetlnej i czy w przypadku rowerzystów jest prawidłowe oświetlenie. To oczywiście powierzchowne sytuacje, które mają wpływ na bezpieczeństwo. Dzisiaj funkcjonariusze będą bardziej zwracać uwagę wśród tej mniejszej grupy ruchu drogowego (pieszych, rowerzystów i motorowerzystów).

Zobacz Żółte naklejki na przejazdach kolejowych – kierowco, musisz wiedzieć co oznaczają

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia