Policyjna akcja – Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

0
212
Ogólnopolska akcja policji - kierowcy zawodowi miejcie się na baczności 

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – kolejna akcja policji

W ostatnim czasie na ulicach ginie bardzo dużo ludzi w wypadkach samochodowych. Nie są to tylko osoby ranne w pojazdach, a coraz częściej piesi czy rowerzyści. Właśnie w związku z tą ostatnią grupą uczestników ruchu drogowego ruszyła dzisiaj policyjna akcja “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Jej celem jest edukacja pieszych, rowerzystów a także kierowców. Na co zwrócą uwagę funkcjonariusze w dniu dzisiejszym?

Najcięższe wypadki są z udziałem pieszych i rowerzystów

Wypadki z udziałem pieszych, rowerzystów i motorowerzystów poza obszarem zabudowanym należą do najcięższych. A to dlatego, że “niechronionym uczestnikom ruchu drogowego” w porównaniu do kierowców czy pasażerów samochodu przy prędkości 60 km/h mają małe szansę na przeżycie. Dlatego tak ważne jest uświadamianie kierowców, aby zwracali uwagę na tą mniejszą grupę uczestników ruchu drogowego.

Niechronieni uczestnicy ruchu

Policjanci w trakcie działań akcji będą zwracać uwagę na zachowanie kierujących wobec pieszych, jak piesi poruszają się na chodnikach, jak piesi przechodzą w miejscach niedozwolonych i niebezpiecznych a także jak piesi stosują się do sygnalizacji świetlnej i czy w przypadku rowerzystów jest prawidłowe oświetlenie. To oczywiście powierzchowne sytuacje, które mają wpływ na bezpieczeństwo. Dzisiaj funkcjonariusze będą bardziej zwracać uwagę wśród tej mniejszej grupy ruchu drogowego (pieszych, rowerzystów i motorowerzystów).

Zobacz Żółte naklejki na przejazdach kolejowych – kierowco, musisz wiedzieć co oznaczają