Ford Transit Connect II Kombi TDCI 120KM

951

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ford Transit Connect II Kombi TDCI 120KM

Ford Transit Connect II Kombi TDCI 120KM

Może nie wszyscy pamiętają ale Transit to była kiedyś duża blaszanka, obecnie Ford wprowadził kilka modeli użytkowych. Ford Transit Connect II Kombi TDCI 120KM to średniej wielkości osobowo towarowe auto. W naszej testówce mamy dwa rzędy siedzeń, za nimi kratka z dużą przestrzenią łądunkową. To idealne auto dla małych ekip remontowo-usługowych gdzie trzeba przewieźć więcej jak 3 osoby oraz sprzęt. Gabarytowo mamy więcej przestrzeni jak w Citroenie Berlingo i mamy nowocześniej wykończone wnętrze przynajmniej jeśli chodzi o siedzących w pierwszym rzędzie. Atutem jest to że przestrzeń pasażerska daje komfort podróżowania prawie jak autem osobowym.

Takie warunki sprawiają że może to być auto dla hydraulika czy tapeciarza, idealne dla małej rodzinnej firmy. Możemy wybrać opcję typowo towarową z jednym rzędem siedzeń albo w drugą stronę, z trzema rzędami. Nowoczesny silnik najnowszej generacji oraz automat pracujący bardzo komfortowo dodatkowo sprawia wrażenie jakbyśmy podróżowali autem osobowym. Jak na auto tak duże promień skrętu jest znośny bo jedynie 570cm więc parkowanie w mieście nie zszarpie nam nerwów jak w przypadku blaszanki.

Ford Transit Connect II Kombi TDCI 120KM
Ford Transit – auto rodzinno-firmowe fot. Bezpieczna Podróż

teraz okiem technicznym

Ford Transit Connect II Kombi TDCI 120KM – Silnik/skrzynia

Silnik jak przystało na nowoczesną jednostkę ma mniejszą pojemność jak poprzednik i zachował 4 cylindry. Póltora litra pojemności generuje 120KM mocy już przy 3600 obr/min co powoduje że silnik nigdy nie ma potrzeby kręcić się ponad 4 tys obrotów. Jeśli weźmiemy pod uwagę że moment maksymalny 270 Nm jest już przy 1700 obr/min to układ korbowy wcale nie jest narażony na zużycie. Skrzynia automatyczna dodatkowo powoduje bezstresowy żywot jednostki napędowej. Skrzynia ma 8 przełożeń i hydrokinetyczne sprzęgło ale oczywiście w opcji bazowej jest zwykły również sześciobiegowy manual.

Ford Transit Connect II Kombi TDCI 120KM
Ford Transit Connect dla 5 osób i dużego ładunku fot. Paweł Kubalski

Ford Transit Connect II Kombi TDCI 120KM – zawieszenie/koła/hamulce

I jak zawsze w małych autach, McPherson z amortyzatorami gazowymi z przodu i belka skrętna z tyłu wraz z rążkiem stabilizacyjnym. Hamulce tarczowe z przodu wentylowane a tył to bębny!!! TAAAK. Czasem nie jestem w stanie zrozumieć czemu z tyłu w tych czasach stosowane są jeszcze bębny. Koła w naszym przypadku mają 205/60×16 i zapewniają bardzo dobrą przyczepność choć masa naszego przedłużonego do prawie 490cm kombi jest ponad półtorej tony. Udało nam się zatrzymać je ze 100km/h na dystansie 38.5m więc uważam to za przyzwoity choć nie rewelacyjny wynik jak na auto użytkowe. Ma tu duże znaczenie twardość zawieszenia i w tym przypadku jest zestrojone bardziej na twarde by przy pełnym załadunku nie bujać się jak tapczan.

Ford Transit Connect II Kombi TDCI 120KM
Ford Transit TDCI – przesuwne drzwi z obu stron to wygoda fot. Paweł Kubalski

Ford Transit Connect II Kombi TDCI 120KM – Ekonomia

Tu też jest przyzwoicie, jeśli średnio wyrobimy się w 6,5l/100km z pełnym załadunkiem to wygląda to dobrze. Przyczynia się do tego niewątpliwie ośmiobiegowy automat. W trasie do 120 km/h jest spoko. Przy 90km/h będzie to 5,3l a przy 120km/h dojdzie do 6,4 ale z pełnym obciążeniem. Obecnie jest to jedna z najlepszych ofert uniwersalnego auta dla pracującej rodziny czy małej brygady remontowej.

przeczytaj o Fordzie Mustangu

Paweł Kubalski

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia