Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, gospodarki i historii. A dziś również Bezpieczna Podróż do lasu.

0
101

Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, gospodarki i historii. A dziś również Bezpieczna Podróż do lasu.

W dzisiejszej audycji „Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, gospodarki i historii” rozmowa ze Stefanem Traczykiem, dr nauk leśnych, Nadleśniczym nadleśnictwa Jabłonna.

Pretekstem do rozmowy jest książka Petera Wohllebena „Sekretne życie drzew”, w której znajduje się mnóstwo bardzo ciekawych, czasem wręcz nieprawdopodobnych, informacji i opowieści.

Czy wiecie, że drzewa komunikują się ze sobą, że silniejsze pomagają słabszym, że potrafią bronić się przed atakiem i że mają swoje własne, unikatowe strategie „miłosne”?

Dziś zapraszamy w podróż do lasu, który nie jest niemym zbiorowiskiem drzew, ani hodowlą desek, ale wspaniałym i urokliwym światem pełnym tajemnic.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której o tajemnicach lasów i tajemnicach drzew opowiada dr Stefan Traczyk

Zapraszamy również do słuchania archiwalnych audycji – które znajdziecie w zakładce „Odmienny punkt widzenia” – w tym ostatniej, w której gościem był Jerzy Krüger-Paprota i w której Jerzy przedstawił swój pierwszy felieton radiowy. Pierwszy, bo wkrótce będą kolejne