Samochód autonomiczny na polskich drogach

131
Samochód autonomiczny

Na polskich drogach we wrześniu pojawi się samochód autonomiczny

Na jesieni samochód autonomiczny wjedzie na polskie drogi krajowe. Prace badawcze będą prowadzone z wykorzystaniem dróg w Małopolsce. Pojazdy autonomiczne osiągały pożądane rezultaty dotyczące niezawodności systemu w stymulowanych warunkach. Teraz przyszedł czas na polskie drogi. Ciekawe jak tutaj będą się sprawowały te samochody.

Prace badawcze z wykorzystaniem dróg w Małopolsce

Testowanie samochodowych systemów sterujących w rzeczywistych warunkach drogowych ma potwierdzić rezultaty dotyczące niezawodności takich systemów. Systemów uzyskanych w symulowanych warunkach, np. torach testowych. System wykona wszystkie czynności związane z kierowaniem samochodem. Przez cały czas trwania testu w aucie będzie przebywał kierowca. Będzie on trzymał ręce na kierownicy, tak aby w każdej chwili móc przejąć nad nim kontrolę.

Samochód autonomiczny

Trasa przejazdu autonomicznego pojazdu

Trasa testu przebiega jedynie na obszarze województwa małopolskiego przez Kraków oraz gminy Wieliczka, Niepołomice, Kłaj, Bochnia, Rzezawa, Brzesko, Borzęcin, Wojnicz, Wierzchosławice, Tarnów, Żabno i Lisia Góra. Obejmuje ona odcinek autostrady A4 od węzła Kraków Skawina do węzła Tarnów Centrum i z powrotem.

Zobacz Nowe tablice rejestracyjne już obowiązują !