Po raz kolejny Mazda3 z nagrodą Red Dot

293

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mazda3 z nagrodą Red Dot

Mazda3 z nagrodą Red Dot „Best of the Best” 2019

Mazda znalazła się ponownie w centrum uwagi. A to za sprawą nagrody „Red Dot: Best of the Best” 2019 dla Nowej Mazdy 3. Najwyższe wyróżnienie w prestiżowym konkursie Red Dot dla najlepiej zaprojektowanych produktów przyznawane jest tylko wyjątkowym przedmiotom. Premierowo zaprezentowana pod koniec ub. roku, najnowsza generacja ponadczasowego bestsellera Mazdy, wyróżnia się ewolucyjną stylistyką KODO: Dusza Ruchu widoczną w projekcie nadwozia.

Mazda3 z nagrodą Red Dot

Odbierając nagrodę w towarzystwie Ikuo Maedy, szefa globalnego zespołu projektowania Mazda Motor Corporation oraz Jo Stenuit, Europejskiego Dyrektora Designu, szef zespołu projektowego Mazdy 3 Yasutake Tsuchida powiedział: „Zrezygnowaliśmy z wyrazistych linii i wszystkich zbędnych elementów, by wyrazić prostotę japońskiej estetyki i stworzyć formę ukształtowaną pojedynczym ruchem, która jest zaskakująco prosta, ale jednocześnie głęboko ekspresyjna. Ten poziom wyrafinowania sylwetki osiągnięty został dzięki pracy ludzkich rąk. Z niezwykłym wyczuciem i jesteśmy zachwyceni tym, że docenia nas globalna społeczność znawców designu.”

Mazda3 zaprojektowana z myślą o kierowcy i pasażerach

Wraz z nagradzaną sylwetką nadwozia, Mazda3 dostarcza także antropocentryczne wnętrze, zaprojektowane z myślą o kierowcy i pasażerach. Prowadzenie samochodu jest całkowicie naturalnym doświadczeniem, szczególnie gdy niepożądane impulsy z zewnątrz są skutecznie minimalizowane. Rozplanowanie kabiny i jakość użytych materiałów wykończenia wnętrza oferują komfort i poczucie pewności. Nowa Mazda3 to pierwszy model wyposażony w rewolucyjny silnik Skyactiv-X i pionierską jednostkę benzynową z zapłonem samoczynnym. Dzięki synergii zalet silnika benzynowego i Diesla pozwala na znaczne obniżenie zużycia paliwa i emisji spalin.

O nagrodzie Red Dot – Mazda3 wyróżniona 

Nagroda Red Dot, przyznana po raz pierwszy w 1955 roku, jest dziś jednym
z najważniejszych konkursów wzorniczych na świecie. Tytuł Red Dot „Best of the Best” zarezerwowany jest dla najbardziej wyjątkowych, wizjonerskich projektów. Tylko 80 spośród ponad 5500 produktów zgłoszonych w tegorocznej edycji otrzymało to zaszczytne wyróżnienie.

Mazda3 z nagrodą Red Dot

Razem z tegorocznym wyróżnieniem Mazda ma już na koncie siedem nagród Red Dot za modele zaprojektowane według stylistyki KODO. W elitarnym gronie laureatów Red Dot są także Mazda3 poprzedniej generacji oraz Mazda6. Wśród cech nagradzanych w plebiscycie Red Dot są innowacyjność, funkcjonalność, ergonomia, wartość uniwersalna i emocjonalna, bezkompromisowa jakość i oczywiście parametry ekologiczne.

Nowa Mazda3 będzie także eksponowana podczas wystawy „Design on Stage” w Muzeum Red Dot Design w Essen.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia