Policyjna grupa “SPEED” w kolejnym województwie

0
290
Policjanci z grupy SPEED

Policyjna grupa “SPEED” w kolejnym województwie

Pierwsza grupa “SPEED” powstała w Warszawie. Grupy te zaczęły powstawać również w innych rejonach Polski. W dniu dzisiejszym powołano grupę do walki z piratami drogowymi w województwie małopolskim. Składać się ona ma z 50 funkcjonariuszy policji. Warszawska grupa “SPEED” tylko do czerwca zatrzymała prawo jazdy 2000 kierowcom, a także wystawiła 8000 mandatów. Wychodzi więc na to, że ruch policji jest potrzebny na polskich drogach, aby skutecznie walczyć z piratami drogowymi.

Policyjna grupa SPEED na Małopolskich drogach

Warszawska grupa “SPEED” została powołana pod koniec zeszłego roku. Od tamtej pory na warszawskich i okolicznych drogach funkcjonariusze pilnują porządku. Starają się ukrócić karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości. Do tych działań funkcjonariusze z grupy używają nieoznakowanych radiowozów.

Policyjna grupa "SPEED"

Tak jak już wspomniałam, specjalna grupa “SPEED” działa w różnych rejonach Polski. A co najważniejsze tam gdzie jeszcze nie została powołana, na pewno w niedalekiej przyszłości będzie. Ma to związek z dużą ilością zatrzymań przez policjantów, nie tylko tych “szybkich” kierowców ale i tych, którzy agresywnie poruszają się po drodze.

Przeczytaj Kara za nieprzerejestrowanie pojazdu – senat przegłosował ustawę