Policyjna grupa „SPEED” w kolejnym województwie

492

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Policjanci z grupy SPEED

Policyjna grupa „SPEED” w kolejnym województwie

Pierwsza grupa „SPEED” powstała w Warszawie. Grupy te zaczęły powstawać również w innych rejonach Polski. W dniu dzisiejszym powołano grupę do walki z piratami drogowymi w województwie małopolskim. Składać się ona ma z 50 funkcjonariuszy policji. Warszawska grupa „SPEED” tylko do czerwca zatrzymała prawo jazdy 2000 kierowcom, a także wystawiła 8000 mandatów. Wychodzi więc na to, że ruch policji jest potrzebny na polskich drogach, aby skutecznie walczyć z piratami drogowymi.

Policyjna grupa SPEED na Małopolskich drogach

Warszawska grupa „SPEED” została powołana pod koniec zeszłego roku. Od tamtej pory na warszawskich i okolicznych drogach funkcjonariusze pilnują porządku. Starają się ukrócić karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości. Do tych działań funkcjonariusze z grupy używają nieoznakowanych radiowozów.

Policyjna grupa "SPEED"

Tak jak już wspomniałam, specjalna grupa „SPEED” działa w różnych rejonach Polski. A co najważniejsze tam gdzie jeszcze nie została powołana, na pewno w niedalekiej przyszłości będzie. Ma to związek z dużą ilością zatrzymań przez policjantów, nie tylko tych „szybkich” kierowców ale i tych, którzy agresywnie poruszają się po drodze.

Przeczytaj Kara za nieprzerejestrowanie pojazdu – senat przegłosował ustawę

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia