Autonomiczne Audi Elaine w Warszawie

311

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Audi Elaine
Źródło: Audi

Zobacz autonomiczne Audi Elaine w Warszawie

Wszyscy zainteresowani tym, w którą stronę zmierza stylistyka i rozwiązania techniczne spod znaku czterech pierścieni, będą mieli okazję w dniach od 6 do 17 sierpnia br. obejrzeć Audi Elaine stojące w salonie Audi City w Warszawie.

Automatyczna jazda bez kierowcy Audi Elaine

Audi Elaine to elektrycznie napędzany, koncepcyjny SUV-Coupé umożliwiający w pełni automatyczną jazdę – w określonych okolicznościach również bez kierowcy na pokładzie. Przykład: Kierowca parkuje swoje Audi w wydzielonym obszarze (w tzw. strefie przekazania). Stamtąd samochód samodzielnie i bez kierowcy wjeżdża na wielopoziomowy parking. Dzięki Audi AI, samochód wszystkie te sprawy załatwia samodzielnie.

Przyspieszenie w zaledwie 4,5 sekundy i zasięg 500 km

23-calowe koła o bardzo technicznym wyglądzie podkreślają mocno trzymającą się drogi sylwetkę samochodu. Długość pojazdu – 4,9 m, jego szerokość 1,98 m, wysokość 1,53 m i rozstaw osi 2,93 m, stawiają Audi Elaine w segmencie C, blisko Audi A7. Odpowiednie przyspieszenie zapewnia Elaine tryb „boost”, który zwiększa moc z 320 kW do 370 kW. Od 0 do 100 km/h Audi Elaine przyspiesza w zaledwie 4,5 sekundy. Pojemność akumulatora – 95 kWh – sprawia, że jego zasięg na jednym ładowaniu to ponad 500 km (wg. założeń cyklu testowego NEDC).

Audi Elaine
Źródło: Audi

„Audi Elaine jest koncepcją, na podstawie której powstał drugi w naszej gamie modelowej w pełni elektryczny samochód. Audi e-tron Sportback, który na rynku pojawi się już w przyszłym roku” – mówi Przemysław Schwarz, dyrektor marketingu Audi. „W związku z tym odwiedziny Audi Elaine w Warszawie, gdzie zostanie zaprezentowane w salonie Audi City, są dla nas niezmiernie ważne. Samochód ten bowiem jasno pokazuje w którą stronę stylistycznie i technicznie podąża marka Audi.”

Wirtualny salon czterech pierścieni

Audi City to najnowsza koncepcja czterech pierścieni związana z prezentacją i sprzedażą samochodów. Ten istniejący w rzeczywistości, a mimo to wirtualny salon, prezentuje w cyfrowej formie całą paletę modelową Audi. Dodatkowo zapewnia osobistego doradcę i obsługę na najwyższym poziomie. Koncepcja salonu łączy zalety tradycyjnej sprzedaży, z całą gamą cyfrowych innowacji. Audi City lokalizowane są w najbardziej prestiżowych miejscach światowych metropolii. W przypadku Warszawy jest to Plac Trzech Krzyży.

Warszawski salon Audi City

Warszawski salon Audi City to dwa piętra o łącznej powierzchni 530 m2. Centralnym elementem salonu są dwa specjalne pomieszczenia, tzw. Customer Private Lounge i jedna otwarta przestrzeń – Customer Lounge, w których zamontowano najnowsze wersje ekranów o przekątnej 98 cali z funkcjonalnością wirtualnej rzeczywistości (VR), na których klienci, mając do wyboru miliony możliwości, mogą skonfigurować samochód swoich marzeń.

Zobacz Buty do jazdy samochodem – odpowiednie obuwie poprawi Twoje bezpieczeństwo !

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia