Bądź bezpieczny! Dlaczego razem z OC warto kupić AC?

Polisa OC chroni kierowców, ale nie ich samochody. Ubezpieczenie OC i AC - dlaczego warto kupić AC? Sprawdź to na NajtaniejuAgenta.pl!

526

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Bądź bezpieczny! Dlaczego razem z OC warto kupić AC?

Polisa OC jest obowiązkowa dla każdego kierowcy. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku ubezpieczenia AC. Część kierowców się na nią decyduje, część nie. Nie da się jednak ukryć, że ubezpieczenie AC warto mieć. Dlaczego? Oto kilka powodów. z OC warto kupić AC

Dodatkowa ochrona samochodu

W przypadku polisy OC chroni jedynie kierowcę, ale w żaden sposób nie chroni samochodu. Jeśli kierowca spowoduje kolizję, wówczas poszkodowany otrzyma odszkodowanie z polisy OC sprawcy. Jeśli jednak podczas kolizji uszkodzony zostanie także samochód sprawcy, wówczas kierowca, posiadający tylko polisę OC nie może liczyć na żadne odszkodowanie. Wszelkich napraw musi dokonać z własnej kieszeni. Inaczej sytuacja wyglądałaby w przypadku posiadania polisy AC. Wówczas kierowca będzie mógł się ubiegać o środki na naprawę auta. Tym bardziej, że takie dodatkowe zabezpieczenie wcale nie jest drogie. Sprawdź to – OC AC na stronie NajtaniejuAgenta.pl. To samo tyczy się motocykli.

Kradzież samochodu

Chyba żaden kierowca nie chciałby być ofiarą kradzieży. Jeszcze gorzej, jeśli nie posiada polisy AC. W takiej sytuacji, po kradzieży samochodu, kierowca zostaje z niczym. Jeśli policja nie odnajdzie samochodu, wówczas przepadło i auto i środki, za które zostało zakupione. Można się jednak przed taką ewentualnością zabezpieczyć. Rozwiązaniem jest polisa AC. Obejmuje ona bowiem ubezpieczenie od kradzieży auta.

Szkody losowe

Auto często ulega różnego rodzaju uszkodzeniom. Zwykle przypadkowym. Przykładem mogą być tu otarcia i zarysowania. Zawsze może zdarzyć się sytuacja, kiedy inny kierowca, parkując swoje auto, może niechcący uszkodzić nasz samochód. Może nawet tego nie zauważyć i później zwyczajnie odjechać. Wówczas powstaje rysa bądź wgniecenie. Naprawa takiej szkody oczywiście kosztuje. Brak polisy AC oznacza konieczność naprawy z własnej kieszeni. W przypadku polisy OC, kierowca otrzyma środki na naprawę z ubezpieczenia, ale tylko jeśli znajdzie winowajcę i udowodni mu winę.

Kolizja lub awaria samochodu

Każdy kierowca doskonale wie, że na drodze mogą zdarzyć się różne sytuacje. Może dojść do kolizji lub po prostu awarii samochodu. Ratunkiem jest tu polisa AC. W ramach ubezpieczenia kierowca posiada wiele przydatnych usług. Jest to np. przyjazd pomocy drogowej, która postara się usunąć awarię na miejscu. Jeśli to nie będzie możliwe – samochód zostanie odholowany do najbliższego warsztatu. Oczywiście w ramach ubezpieczenia AC.

AC to doskonałe uzupełnienie standardowej polisy OC. Należy jednak pamiętać, że aby dostać odszkodowanie, koniecznie trzeba pilnować terminowych wpłat. Co grozi za przekroczenie terminu płatności raty OC i AC? Tego dowiemy się tutaj: https://najtaniejuagenta.pl/przekroczenie-terminu-platnosci-raty-oc/.

poznaj los skradzionych aut bez AC

Słuchaj nas online!

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia