Elektryczne samochody Hyundaia na rajdach i wyścigach?

0
55
elektryczne samochody
Źródło: Facebook

Hyundai Motorsport gotowy na elektryczne samochody

Hyundai Motorsport pracuje nad pierwszym w historii elektrycznym samochodem wyścigowym, który wprowadzi firmę w nową erę sportów motorowych. Samochód został zaprojektowany i zbudowany w siedzibie firmy Hyundai Motorsport w Alzenau w Niemczech. Swoją premierę będzie miał podczas dnia prasowego na Międzynarodowym Salonie Samochodowym (IAA) we wrześniu 2019 roku.

Krok do przodu – elektryczne samochody na wyścigach?

Elektryfikacja to kolejny krok w rozwoju Hyundai Motorsport. Hyundaia, który od czasu powstania w 2012 roku zyskał ugruntowaną pozycję w rajdach i wyścigach samochodowych. Wielokrotnie nagradzany zespół WRC, w bieżącym już szóstym sezonie obecności, prowadzi w klasyfikacji producentów. Hyundai Motorsport może również poszczycić się sukcesami działu Customer Racing. Opracował on samochody i20 R5, i30 N TCR i Veloster N TCR. Samochody te odnoszą zwycięstwa i zdobywają mistrzostwa w wielu seriach sportów motorowych na całym świecie.

elektryczne samochody
Źródło: Facebook

Pierwsze zwiastuny nowego samochodu jeszcze przed oficjalną premierą będzie można zobaczyć w filmach opublikowanych na kanałach społecznościowych Hyundai Motorsport. Podobnie jak cała branża motoryzacyjna, sport motorowy w ostatnich latach również rozwija się w kierunku technologii hybrydowej i elektryfikacji. Wprowadza serie elektryczne i hybrydowe oraz nowe przepisy. Nowy ekscytujący rozdział otwarty przez Hyundai Motorsport oddaje możliwości firmy Hyundai w zakresie łączenia ekologicznych technologii z samochodami o wysokich osiągach oraz niezmienną pasję do sportów motorowych.

elektryczne samochody
Źródło: facebook

Nadchodzi nowa era w sportach motorowych?

„W Hyundai Motorsport nadchodzi nowa era. Przez wiele miesięcy zespół w Alzenau ciężko pracował nad nowym samochodem elektrycznym. I wkrótce będziemy mogli podzielić się owocami naszej pracy. Ten projekt to naturalny krok firmy Hyundai w rozwoju w obszarze sportów motorowych. Ściśle łączący bieżące trendy i innowacje zachodzące w przemyśle motoryzacyjnym. Już na początku września, podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego IAA we Frankfurcie ujawnimy szczegóły przedsięwzięcia.” – powiedział Andrea Adamo Dyrektor Zespołu Hyundai Motorsport.

Przeczytaj Elektryczny przegląd rynku