Elektryczne samochody Hyundaia na rajdach i wyścigach?

324

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

elektryczne samochody
Źródło: Facebook

Hyundai Motorsport gotowy na elektryczne samochody

Hyundai Motorsport pracuje nad pierwszym w historii elektrycznym samochodem wyścigowym, który wprowadzi firmę w nową erę sportów motorowych. Samochód został zaprojektowany i zbudowany w siedzibie firmy Hyundai Motorsport w Alzenau w Niemczech. Swoją premierę będzie miał podczas dnia prasowego na Międzynarodowym Salonie Samochodowym (IAA) we wrześniu 2019 roku.

Krok do przodu – elektryczne samochody na wyścigach?

Elektryfikacja to kolejny krok w rozwoju Hyundai Motorsport. Hyundaia, który od czasu powstania w 2012 roku zyskał ugruntowaną pozycję w rajdach i wyścigach samochodowych. Wielokrotnie nagradzany zespół WRC, w bieżącym już szóstym sezonie obecności, prowadzi w klasyfikacji producentów. Hyundai Motorsport może również poszczycić się sukcesami działu Customer Racing. Opracował on samochody i20 R5, i30 N TCR i Veloster N TCR. Samochody te odnoszą zwycięstwa i zdobywają mistrzostwa w wielu seriach sportów motorowych na całym świecie.

elektryczne samochody
Źródło: Facebook

Pierwsze zwiastuny nowego samochodu jeszcze przed oficjalną premierą będzie można zobaczyć w filmach opublikowanych na kanałach społecznościowych Hyundai Motorsport. Podobnie jak cała branża motoryzacyjna, sport motorowy w ostatnich latach również rozwija się w kierunku technologii hybrydowej i elektryfikacji. Wprowadza serie elektryczne i hybrydowe oraz nowe przepisy. Nowy ekscytujący rozdział otwarty przez Hyundai Motorsport oddaje możliwości firmy Hyundai w zakresie łączenia ekologicznych technologii z samochodami o wysokich osiągach oraz niezmienną pasję do sportów motorowych.

elektryczne samochody
Źródło: facebook

Nadchodzi nowa era w sportach motorowych?

„W Hyundai Motorsport nadchodzi nowa era. Przez wiele miesięcy zespół w Alzenau ciężko pracował nad nowym samochodem elektrycznym. I wkrótce będziemy mogli podzielić się owocami naszej pracy. Ten projekt to naturalny krok firmy Hyundai w rozwoju w obszarze sportów motorowych. Ściśle łączący bieżące trendy i innowacje zachodzące w przemyśle motoryzacyjnym. Już na początku września, podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego IAA we Frankfurcie ujawnimy szczegóły przedsięwzięcia.” – powiedział Andrea Adamo Dyrektor Zespołu Hyundai Motorsport.

Przeczytaj Elektryczny przegląd rynku

dlaczego warto zwrócić uwagę na innego producenta z Korei – Ssangyonga

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia