Renault Grand Scenic 160KM

820

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Renault Scenic Grand
Renault Scenic Grand

Renault Grand Scenic 160KM

Testowaliśmy już Scenica a teraz przyszedł czas na jego większą wersję czyli Renault Grand Scenic 160KM . Różnica nie polega jedynie na wielkości ale też i na bogatszym wyposażeniu. Najważniejszą jednak zmianą jest nowa linia silników. O ile diesle to nadal nieśmiertelne 1500cm3 w których podniesiono moc o 5KM. Zmieniony został również sposób zasilania. Było to konieczne w związku z wprowadzeniem nowych norm spalania. W dieslu skończyło się na zmianie turbo, pompy i wtryskiwaczy i to dało wystarczający efekt.

Renault Scenic Grand
Renault Scenic Grand

W przypadku benzyny postanowiono zaprojektować nowy silnik o mniejszej pojemności by zastąpić jednostki 1600cm3. Oczywiście wyrzucono mniejszą benzynę 1200cm3 zastępując mniejszymi mocami nowej jednostki. My mamy pod maską najmocniejszą wersje o 160KM ale linia małego 1300cm3 zaczyna się od 100 a kończy na 160KM. Silnik jest tak bardzo udany że montuje go w swoich pojazdach Mercedes, to chyba wystarczająca rekomendacja. Oczywiście nie wszyscy wiedzą że Mercedesy z małymi dieslami 1500cm3 to właśnie te same silniki co w Renault. Wracając do Grand Scenica to jest to jedna z lepszych ofert na duże rodzinne auto za rozsądne pieniądze.

Renault Grand Scenic
Renault Scenic Grand

Renault Grand Scenic 160KM Silnik/skrzynia

Nasz testowy samochód możemy nazwać autem rodzinnym patrząc pod względem wielkości, ale to że przestronny i masywny nie znaczy, że ma wielkie serce. Ku naszemu zdziwieniu Grand Scenic ma silnik o pojemności 1,33 L czyli bardzo mały jak na tak duże auto. Patrząc na wagę naszego minivana, to tak mała jednostka napędowa bardzo dobrze radzi sobie z przyspieszeniem. Potrafi rozpędzić się w 9.9 s do 100 km/h. Bardzo dobry wynik jak na auto ważące ponad 1,5 tony. Oczywiście z 6 pasażerami już nie jest tak kolorowo. Skrzynia jest siedmiobiegowa dwusprzęgłowa EDC z racji tego że ma dwa sprzęgła znacznie szybsza jest zmiana przełożeń, która jest bardzo spokojna i prawie nieodczuwalna.

Renault Grand Scenic
Renault Scenic Grand

Renault Grand Scenic 160KM Zawieszenie/koła/hamulce

Jeżeli mam mówić o zawieszeniu to zdecydowanie jest atrybutem minivana, wysoki komfort podczas prowadzenia. Bardzo stabilne auto, jeździ się nim pewnie. Spowalniacze na drodze czy nierówności nie są absolutnie żadnym problemem. Koła dość duże z obręczami 20″ ze stopu metali lekkich ale komponują się dobrze, nie są przesadzone.

Renault Grand Scenic 160KM Ekonomiczność

Spalanie jeżdżąc po mieście wynosi ok 9l , zaś w trasie między 7.5 a 8.5l. Nie jest to bardzo niskie spalanie, ale da się zaakceptować.

Renault Koleos Initiale Paris

Renault Megane RS 280KM CUP 4control

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia