Jubileuszowy zlot z okazji 30-lecia Mazdy MX-5 już za nami

445

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

zlot z okazji 30-lecia Mazdy MX-5

Jak wyglądał zlot z okazji 30-lecia Mazdy MX-5 w Łodzi?

W ostatni weekend wakacji właściciele i sympatycy kultowej Mazdy MX-5 spotkali się na jubileuszowym zlocie. Głównym pretekstem były obchody 30. rocznicy światowego debiutu MX-5. A także prezentacja jubileuszowej wersji tego najpopularniejszego roadstera na świecie, który niezmiennie od trzech dekad pobudza motoryzacyjną pasję.

zlot z okazji 30-lecia Mazdy MX-5

Weekendowy zlot obfitował w liczne atrakcje zaplanowane z myślą o przyjemności prowadzenia i radości ze wspólnego spędzania czasu. Uczestnicy zlotu wzięli udział w grze miejskiej wymagającej precyzji i dynamiki, orientacji w przestrzeni miasta oraz kreatywności. Głównym punktem wydarzenia była urodzinowa impreza w sobotni wieczór z olbrzymim rocznicowym tortem. W niedziele natomiast odbyła się wystawa licząca ponad 160 egzemplarzy Mazdy MX-5. Na terenie Ogrodów Geyera w Łodzi można było podziwiać wśród tych egzemplarzy aż cztery generacje modelu MX-5. Kolorowa ekspozycja Mazd MX-5 zgromadziła też w upalne, niedzielne przedpołudnie sporą grupę mieszkańców Łodzi, którzy m.in. wybierali najpiękniejszy samochód zlotu. Została nim Mazda MX-5 z obecnej serii ND należąca do Michała Piotrowskiego. Puchar i certyfikat dla samochodu z największym przebiegiem trafił natomiast do Bartosza Bołdowicza. Jego MX-5 NB z 2001 r. pokazywała 266 301 km na liczniku. Punktem kulminacyjnym niedzielnego spotkania w Ogrodach Geyera i całego zlotu była parada uczestników głównymi ulicami Łodzi.

zlot z okazji 30-lecia Mazdy MX-5

Znakiem rozpoznawczym Mazdy MX-5 od trzech dekad jest przyjemność prowadzenia i zespolenie kierowcy z samochodem na wzór Jinba-Ittai – jedności jeźdźca i konia. Odpowiada za to kombinacja lekkiego nadwozia, otwieranego dachu, kokpitu ciasno opiętego wokół kierowcy i doskonałego rozkładu mas zapewniającego unikalne poczucie przyjemności z jazdy. Te cechy od początku istnienia modelu gromadzą rzeszę wiernych fanów. To właśnie społeczność skupiona wokół MX-5 jest największą dumą jej twórców.

Organizatorem zlotu była Mazda Motor Poland, a patronat honorowy objęła Pani Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska.

Przeczytaj 30-lecie powstania modelu Mazdy MX-5 i premiera jubileuszowej edycji

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia