Dzisiaj europejska akcja policyjna EDWARD

0
86
akcja policyjna EDWARD

Kolejna akcja policyjna EDWARD, czyli Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach

Dzisiaj obchodzimy Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach. W związku z czym policjanci zapowiadają wzmożone kontrole na drogach. – W czwartek będziemy prowadzić wzmożone kontrole policji na stołecznych drogach w ramach projektu EDWARD, organizowanego pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego (TISPOL) – zapowiedział radca Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji mł. inspektor Piotr Jakubczak.

Akcja policyjna EDWARD w całej Europie

– Ideą przewodnią projektu jest tak zwana wizja zero, czyli zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych – zaznaczył policjant. Dzisiaj mundurowi będą bezlitośni przede wszystkim dla piratów drogowych. Ale nie tylko. Będą oni zwracać uwagę także na korzystanie z telefonu podczas jazdy. A także blokowanie przejść dla pieszych, parkowanie w miejscach niedozwolonych, wykonywania niedozwolonych manewrów czy niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa. To jedyna taka akcja na tak wielką skalę, której celem jest wizja zero, czyli ani jednego śmiertelnego wypadku na drogach całej EUROPY.

akcja policyjna EDWARD

EDWARD (European Day Without Road Death) ma na celu uświadomić kierowców o błędach przez nich popełnianych. Uświadomić, że nawet najmniejszy błąd może doprowadzić do tragedii. I na to właśnie dzisiaj będą zwracać uwagę policjanci.

Przeczytaj Jechał 248 km/h. Zatrzymali go policjanci z grupy SPEED