Nowa Mazda3 zdobywa nagrodę Autonis 2019 za design

342

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mazda3 zdobywa nagrodę Autonis

Mazda3 zdobywa nagrodę Autonis 2019

Mazda zdobyła właśnie kolejne znaczące wyróżnienie w dziedzinie designu. Po przyznanej w lipcu nagrodzie „Red Dot: Best of the Best” za wybitne wzornictwo, nowa Mazda3 decyzją czytelników zwyciężyła teraz w konkursie Autonis, w kategorii aut kompaktowych za najlepszy nowy model w 2019 roku.

Tym razem głosowali czytelnicy

Wybrana głosami czytelników popularnego niemieckiego dwutygodnika „Auto, motor und sport”, Mazda3 ponownie potwierdza atrakcyjność filozofii projektowania KODO. Zainspirowane japońską estetyką gładkie, eleganckie powierzchnie nadwozia, pozbawione zbędnych linii, zostały wymodelowane ręcznie, aby w świetlnych refleksach znalazło swoje odbicie otoczenie, z żywiołowością, która odróżnia ten model od konkurencji.

„Kierujemy się zasadą upiększania przez upraszczanie” – podkreśla Yasutake Tsuchida, główny projektant Nowej Mazdy3. „Ale to coś więcej niż tylko minimalizm. Ten model bazuje na czystości formy, która jest wynikiem ciągłego doskonalenia przez naszych specjalistów.”

Mniej znaczy więcej? – projekt wnętrza samochodu

Podejście: mniej znaczy więcej jest dostrzegalne również w projekcie wnętrza samochodu. Wyrafinowane i jednocześnie proste wnętrze zaprojektowane zostało wokół człowieka, a sam kokpit pozostaje w idealnej symetrii z kierowcą. Nowa Mazda3 nie tylko podnosi poprzeczkę w dziedzinie wyglądu, ale także innowacji. To wraz z premierą tego modelu debiutuje przełomowa technologia napędu Skyactiv-X – pierwszy na świecie seryjnie produkowany silnik benzynowy z zapłonem samoczynnym i efektywnością zbliżoną do silnika wysokoprężnego.

Mazda3 zdobywa nagrodę Autonis

„Zdobycie nagrody Autonis to ogromne wyróżnienie. I także znaczący krok w naszych staraniach, by pozycjonować Mazdę, jako markę premium,” wyjaśnia Jo Stenuit, Europejski Dyrektor Designu Mazdy. „To także potwierdzenie, jak wielkim uznaniem cieszy się w Niemczech japońska estetyka.”

Mazda3 zdobywa nagrodę Autonis dzięki głosom czytelników

Jak podkreślają redaktorzy magazynu „Auto, motor und sport” komentujący wyniki plebiscytu, design determinuje sukces rynkowy. Choć w przypadku samochodów trudno wskazać jednoznaczne kryteria opisujące udany projekt. To jest zawsze wypadkowa wielu zmiennych. Przy ponad 100 modelach debiutujących rocznie na rynku, często mówimy raczej o ewolucji designu niż o rewolucji. Mazda zdobyła uznanie jako jedyna marka azjatycka, którą wyróżnia design. Wyśmienite 3. miejsce Mazdy w plebiscycie Autonis 2019 to najlepsze potwierdzenie, że stylistyka nowej generacji Mazdy jest uniwersalna i jednocześnie niepowtarzalna. Ponad 13 000 czytelników oddało swój głos w tegorocznym plebiscycie „Auto motor und sport”. Wybrali swoich faworytów w 10 różnych kategoriach, spośród ponad 100 nowych modeli samochodów. Gala wręczenia nagród odbyła się już po raz 14. w Stuttgarcie.

Przeczytaj Nowy fragment Zakopianki gotowy. S7 Skomielna Biała-Rabka Zdrój

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia