Autostrada A2 w 2025 roku doprowadzi nas do wschodniej granicy?

0
186
Autostrada A2

Autostrada A2 poprowadzi nas do wschodniej granicy już w 2025 roku

W 2025 r. autostradą A2 będzie można dojechać do wschodniej granicy Polski. Wzdłuż autostrady powstanie najnowocześniejsza infrastruktura telekomunikacyjna, sieć 5G. Oznacza to, że skończy się podział na Polskę A i B – mówili w Siedlcach szefowie resortów infrastruktury, energii i cyfryzacji.

“Ogłaszamy przetarg na trzeci odcinek, który prowadzi bezpośrednio do Siedlec, na trzeci odcinek autostrady A2. To pozwoli dojechać do Siedlec od strony Warszawy w 2023 r.” – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2019 i 2020 roku

Adamczyk poinformował, że na przełomie 2019 i 2020 r. zostaną ogłoszone przetargi na kolejne odcinki autostrady A2 do Białej Podlaskiej. “W 2024 r. pojedziemy autostradą do Białej Podlaskiej, a w 2025 r.(…) do wschodniej granicy państwa” – zaznaczył.

Autostrada A2

“W momencie, kiedy A2 z Siedlec połączy się z Białą Podlaską i wschodnią granicą i skrzyżuje się z budowaną ekspresową drogą międzynarodową Via Carpatia, która połączy kraje bałtyckie i Skandynawię z Europą południową – Polska stanie się centralnym krajem jeśli chodzi o szlaki komunikacyjne” – ocenił obecny na konferencji prasowej minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Szlaki komunikacyjne terenem o dużych inwestycjach

Minister powiedział, że te szlaki komunikacyjne będą terenem bardzo dużych inwestycji. Ten teren będzie się bardzo dynamicznie rozwijał. Ta część Polski, stanie się w niektórych przypadkach bardziej ważna, niż inne części kraju, ponieważ będą tu przebiegały duże roboty inwestycyjne – dodał.

Autostrada A2
Jako PiS obiecaliśmy, że zlikwidujemy podział na Polskę A i Polskę B. Dzięki tym inwestycjom ten podział się kończy. Stajemy się krajem równomiernie zorganizowanym gospodarczo, co jest bardzo ważne dla naszej przyszłości. Nie będzie budowy jakichś nadzwyczajnych centrów jak w innych państwach. Obywatele będą mogli mieć pracę, tam gdzie mieszkają – ocenił minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Obecny na konferencji szef resortu cyfryzacji Marek Zagórski podkreślił, że autostrada A2 ma bardzo duże znaczenie dla rozwoju wszystkich miejscowości położonych w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych”.

Do 2025 roku będzie funkcjonować sieć 5G

Zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej do 2025 r. w Polsce ma funkcjonować sieć 5G we wszystkich dużych miastach. Oraz co może najważniejsze wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych. To oznacza, że nawet jeżeli operatorzy komunikacyjni z jakichś powodów nie chcieliby inwestować w sieć 5G (…) w innych miejscowościach położonych wzdłuż tej trasy, to będą mieli taki obowiązek.

Autostrada A2

To spowoduje, że w ślad za infrastrukturą drogową, wzdłuż A2 powstanie najnowocześniejsza infrastruktura telekomunikacyjna 5G. Nie tylko dla obsługi tej drogi, ale także jej otoczenia – ocenił Zagórski.

Źródło: PAP

Przeczytaj Jazda w czasie jesiennej pluchy – przestrzegaj kilka istotnych wskazówek