Autostrada A2 w 2025 roku doprowadzi nas do wschodniej granicy?

427

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Autostrada A2

Autostrada A2 poprowadzi nas do wschodniej granicy już w 2025 roku

W 2025 r. autostradą A2 będzie można dojechać do wschodniej granicy Polski. Wzdłuż autostrady powstanie najnowocześniejsza infrastruktura telekomunikacyjna, sieć 5G. Oznacza to, że skończy się podział na Polskę A i B – mówili w Siedlcach szefowie resortów infrastruktury, energii i cyfryzacji.

„Ogłaszamy przetarg na trzeci odcinek, który prowadzi bezpośrednio do Siedlec, na trzeci odcinek autostrady A2. To pozwoli dojechać do Siedlec od strony Warszawy w 2023 r.” – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2019 i 2020 roku

Adamczyk poinformował, że na przełomie 2019 i 2020 r. zostaną ogłoszone przetargi na kolejne odcinki autostrady A2 do Białej Podlaskiej. „W 2024 r. pojedziemy autostradą do Białej Podlaskiej, a w 2025 r.(…) do wschodniej granicy państwa” – zaznaczył.

Autostrada A2

„W momencie, kiedy A2 z Siedlec połączy się z Białą Podlaską i wschodnią granicą i skrzyżuje się z budowaną ekspresową drogą międzynarodową Via Carpatia, która połączy kraje bałtyckie i Skandynawię z Europą południową – Polska stanie się centralnym krajem jeśli chodzi o szlaki komunikacyjne” – ocenił obecny na konferencji prasowej minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Szlaki komunikacyjne terenem o dużych inwestycjach

Minister powiedział, że te szlaki komunikacyjne będą terenem bardzo dużych inwestycji. Ten teren będzie się bardzo dynamicznie rozwijał. Ta część Polski, stanie się w niektórych przypadkach bardziej ważna, niż inne części kraju, ponieważ będą tu przebiegały duże roboty inwestycyjne – dodał.

Autostrada A2
Jako PiS obiecaliśmy, że zlikwidujemy podział na Polskę A i Polskę B. Dzięki tym inwestycjom ten podział się kończy. Stajemy się krajem równomiernie zorganizowanym gospodarczo, co jest bardzo ważne dla naszej przyszłości. Nie będzie budowy jakichś nadzwyczajnych centrów jak w innych państwach. Obywatele będą mogli mieć pracę, tam gdzie mieszkają – ocenił minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Obecny na konferencji szef resortu cyfryzacji Marek Zagórski podkreślił, że autostrada A2 ma bardzo duże znaczenie dla rozwoju wszystkich miejscowości położonych w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych”.

Do 2025 roku będzie funkcjonować sieć 5G

Zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej do 2025 r. w Polsce ma funkcjonować sieć 5G we wszystkich dużych miastach. Oraz co może najważniejsze wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych. To oznacza, że nawet jeżeli operatorzy komunikacyjni z jakichś powodów nie chcieliby inwestować w sieć 5G (…) w innych miejscowościach położonych wzdłuż tej trasy, to będą mieli taki obowiązek.

Autostrada A2

To spowoduje, że w ślad za infrastrukturą drogową, wzdłuż A2 powstanie najnowocześniejsza infrastruktura telekomunikacyjna 5G. Nie tylko dla obsługi tej drogi, ale także jej otoczenia – ocenił Zagórski.

Źródło: PAP

Przeczytaj Jazda w czasie jesiennej pluchy – przestrzegaj kilka istotnych wskazówek

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia