Jak wybrać idealny kask motocyklowy?

735

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Absolutnie nie da się zaprzeczyć, że kask jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego motocyklisty. Pamiętajmy, że powinien gwarantować nie tylko należyte bezpieczeństwo, ale również komfort podróżowania. Dzisiaj chcemy opowiedzieć Ci, w jaki sposób dobrać kask motocyklowy, oraz na co koniecznie powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu.

Od czego zacząć poszukiwania kasku?

Zdecydowana większość osób zaczyna szukać kasku wyłącznie na podstawie jego atrakcyjnego wyglądu. Mianowicie zwracają uwagę na aspekty wizualne, a w drugiej kolejności ceną. Jednak, jak potwierdzają eksperci, jest to jeden z najgorszych sposobów wybierania kasku, bowiem wiele będzie zależało od tego, jakim motocyklem zamierzamy jeździć. Oczywiście są na rynku kaski, które można stosować na różnych rodzajach motocykli, ale nie brakuje dedykowanych rozwiązań, które najlepiej używać wyłącznie na jednym typie motocykla.

Co wziąć pod uwagę, zanim wybierzesz kask?

Niezwykle istotnym elementem jest skorupa kasku. To też mocno wpływa na ostateczną cenę samego kasku, ponieważ im gorszej jakości tworzywo, tym cena jest niższa.

Natomiast do tych najbardziej wytrzymałych należą m.in. karbon, włókno szklane, czy kevlar. Mamy tutaj do czynienia z mieszaniną laminatów o różnych proporcjach, które stanowią zdecydowanie najwyższą półkę pod względem bezpieczeństwa. Dlatego do jazdy motocyklem sportowym są polecane przynajmniej kaski z włókna szklanego.

Wyściółka kasku

Duży wpływ na cenę kasku ma również jego odpowiednia wyściółka. Jeśli zależy Ci na większym komforcie, to optymalnie będzie dobrać kask z wyściółką termoaktywną, bo dzięki temu pot będzie odprowadzany i nie będzie zalewał np. oczu.

Jakie wyróżniamy rodzaje kasków?

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów kasków, które warto wziąć pod uwagę. Oto krótka charakterystyka kilku z nich:

Kask crossowy

Przeznaczone przede wszystkim do jazdy w terenie i gwarantujące bardzo dobry przepływ powietrza ze względu na brak przedniej szybki. Dodatkowo wbudowane filtry przeciwpyłowe oraz posiadający daszek.

Kask otwarty

W tym przypadku kask jest pozbawiony szczęki, który poleca się kierowcom skuterów, czy chopperów. Świetnie nadaje się do jazdy miejskiej w lecie, gwarantując tym samym oczywiście dobrą wentylację, jak i pełną widoczność.

Kask szczękowy

Obecnie jeden z najbardziej popularnych i zarazem najwygodniejszych kasków, szczególnie dla osób, które uprawiają turystykę motocyklową. Nadają się także do jazdy po mieście.

Kask integralny

Mamy tutaj do czynienia z jednolitą bryłą, która charakteryzuje się stosunkowo dobrym poziomem wygłuszenia. Jeśli chodzi o częstotliwość wybierania przez motocyklistów, to można sklasyfikować go na pierwszym miejscu kasków uniwersalnych. Bez najmniejszych problemów można stosować go do jazdy skuterem, motocyklem szosowym, czy nakedem.

Odpowiedzialny wybór

Nie da się ukryć, że wybór kasku nie należy do najłatwiejszych, ale zdecydowanie nie powinien być dokonywany na szybko. Od tego zależy Twoje bezpieczeństwo w razie jakiegokolwiek wypadku, dlatego też zalecamy ostrożność i dokładne przewertowanie ofert najlepszych producentów.

Dzięki temu bez większych problemów znajdziesz coś, co nie tylko odpowiada Twoim osobistym preferencjom, ale i gwarantuje Ci spokojną jazdę. Ciekawe propozycje różnych kasków przygotowaliśmy w naszym sklepie, gdzie możesz znaleźć szereg najróżniejszych typów kasków. 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia