Akcja SMOG dziś w całym kraju

0
810
Ogólnopolska akcja policji - kierowcy zawodowi miejcie się na baczności 

Akcja SMOG dziś w całym kraju

Dzisiaj, 9 października policjanci w całym kraju będą prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pt. SMOG. Akcja ma na celu wyeliminowanie z ruchu jak największej ilości pojazdów, które nie spełniają norm emisji spalin. Policjanci zaznaczają, że obok nadrzędnego celu będą także zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Akcja SMOG zbiera żniwa

Podczas prowadzonych działań wybrane patrole Policji będą używać przyrządów kontrolno-pomiarowych do stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska tj. dymomierze (auta z silnikiem Diesla) i analizatory spalin (jednostki benzynowe). Według informacji dziennik.pl do tej pory z powodu emitowania zbyt dużej ilości szkodliwych substancji funkcjonariusze zabrali już 8 tys. dowodów rejestracyjnych ! – “Podczas dziewięciu dni akcji policjanci zatrzymali ok. 7,8 tys. dowodów rejestracyjnych. W tej liczbie 2170 dokumentów zatrzymano w związku z nadmierną emisją spalin” – powiedział dziennik.pl podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Akcja SMOG

Policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny.

Przeczytaj także Jak zachować się przy kolizji?