Akcja SMOG dziś w całym kraju

1020

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ogólnopolska akcja policji - kierowcy zawodowi miejcie się na baczności 

Akcja SMOG dziś w całym kraju

Dzisiaj, 9 października policjanci w całym kraju będą prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pt. SMOG. Akcja ma na celu wyeliminowanie z ruchu jak największej ilości pojazdów, które nie spełniają norm emisji spalin. Policjanci zaznaczają, że obok nadrzędnego celu będą także zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Akcja SMOG zbiera żniwa

Podczas prowadzonych działań wybrane patrole Policji będą używać przyrządów kontrolno-pomiarowych do stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska tj. dymomierze (auta z silnikiem Diesla) i analizatory spalin (jednostki benzynowe). Według informacji dziennik.pl do tej pory z powodu emitowania zbyt dużej ilości szkodliwych substancji funkcjonariusze zabrali już 8 tys. dowodów rejestracyjnych ! – „Podczas dziewięciu dni akcji policjanci zatrzymali ok. 7,8 tys. dowodów rejestracyjnych. W tej liczbie 2170 dokumentów zatrzymano w związku z nadmierną emisją spalin” – powiedział dziennik.pl podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Akcja SMOG

Policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny.

Przeczytaj także Jak zachować się przy kolizji?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia