Powstanie most na granicy polsko-niemieckiej

339

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

most na granicy polsko-niemieckiej

Nowy most na granicy polsko-niemieckiej

Będzie budowa drogowa. Powstanie most na granicy polsko-niemieckiej w rejonie Kostrzyna nad Odrą i Kuestrin-Kietz. Przeprawa znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 22 oraz federalnej drogi nr 1. Podpisano już międzyrządową umowę ws. budowy.

W Polsce prace rozpoczną się już w 2020 roku?

Nowy most jest potrzebny, ponieważ obecny obiekt znajduje się w złym stanie technicznym, przejeżdżają nim tylko samochody osobowe. Dzisiejszy dzień kończy kilkuletni okres trudnych negocjacji ze stroną niemiecką. To inwestycja, która była wyczekiwana od bardzo dawna. Cieszę się, że mamy już pewność, że nowy most powstanie w ciągu najbliższych lat – powiedział kilka dni temu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

most na granicy polsko-niemieckiej

Już dwa lata temu informowano, że będzie to obiekt przenoszący obciążenia odpowiadające klasie A (50 t). Powstać ma w pobliżu istniejącego obiektu, który będzie rozebrany. Spełni wszelkie wymagania w zakresie ochrony przeciwpowodziowej. Obie strony zobowiązały się także zbudować niezbędne dojazdy.

Wreszcie będzie dobre połączenie w Kostrzynie?

Za prace po polskiej stronie granicy odpowiadać będzie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Nasza część inwestycji pochłonie 97 mln zł, będą to środki z budżetu państwa. Polska swoje zadanie ma realizować w latach 2020–2025. Jak poinformowano, rozpoczęcie prac budowlanych będzie możliwe po wejściu umowy w życie, co w Niemczech będzie wymagało jej ratyfikacji przez parlament.

Na granicy polsko-niemieckiej funkcjonuje 37 połączeń drogowych, większość prowadzi przez mosty. Stan przepraw, za wyjątkiem tej w Kostrzynie nad Odrą, jest dobry lub zadowalający.

Przeczytaj Spowodował 4 wypadki w ciągu jednego dnia. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości

Źródło: inzyneria.com

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia