Akcja „Prędkość” na polskich drogach

383

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Policyjna akcja

Policyjna akcja „Prędkość” w całej Polsce

Kierowcy strzeżcie się. Policyjna akcja „Prędkość” będzie trwała dzisiaj przez cały dzień, od godziny 6 do godziny 22. W tych godzinach na polskich ulicach pojawi się aż pięć tysięcy policjantów ruchu drogowego.

Policjanci będą łapali nieprzepisowych kierowców, którzy mają “ciężką nogę” do gazu. Celem działania tej akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń na drogach poprzez niewłaściwe zachowanie kierowców. W związku z tym na drogi wyjadą także nieoznakowane radiowozy posiadające wideorejestratory. Oprócz “łapanki” za zbyt szybką jazdę funkcjonariusze zwrócą również uwagę zarówno na stan trzeźwości kierujących jak i stosowanie pasów bezpieczeństwa a także urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci. Sprawdzany będzie również stan techniczny pojazdów.

Policyjna akcja

Jak uniknąć mandatu?

Dla “zapominalskich” kierowców, przypomnijmy ile można jechać aby uniknąć mandatu:
Autostrady – 140 km/h
Drogi ekspresowe dwujezdniowe – 120 km/h
Drogi ekspresowe jednojezdniowe – 100 km/h
Ulice dwujezdniowe dwukierunkowe o dwóch pasach ruchu – 100 km/h
Ulice jednojezdniowe dwukierunkowe – 90 km/h
Teren zabudowany – 50 km/h

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu

„Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. W 2018 roku z winy kierujących pojazdami powstało 27 556 wypadków, w wyniku których śmierć poniosło 2 177 osób, a 33 261 zostało rannych. Mimo tego, że główną przyczyną powstawania wypadków było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to najbardziej śmiercionośną przyczyną pozostaje, niezmiennie od lat, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. To właśnie nadmierna prędkość towarzysząca wypadkom drogowym w 2018 r. spowodowała śmierć 778 osób” – przypomina Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji

Przeczytaj Mandat 500 zł za nietrzymanie rąk na kierownicy?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia